PKO Ekstraklasa. Dwie bramki na Jagiellonię Białystok to za mało. "Koreański" Śląsk Wrocław ugrał u siebie tylko remis

Śląsk - Jagiellonia 2:2
Śląsk - Jagiellonia 2:2 Pawel Relikowski / Polska Press
PKO Ekstraklasa. Strzelanie rozpoczęła Jagiellonia Białystok i ona strzelanie zakończyła. Ale meczu nie wygrała. We Wrocławiu zremisowała ze Śląskiem 2:2.

PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 2:2
Kto przyszedł na stadion, a był to blisko 8 tys. widzów w tym około stu z Białegostoku, ten nie żałował. Oba zespoły musiały się nieźle naharować, żeby sięgnąć po punkt.

Śląsk jako klub włączył się w obchody "Dnia Koreańskiego". We Wrocławiu żyje i pracuje około 5 tys. obywateli Korei Południowej. Część z nich pojawiła się na meczu. Starsi zajęli miejsca na widowni, najmłodsi utworzyli dziecięcą asystę. Piłkarze w ramach podziękowania założyli unikatowe koszulki z nazwiskami w języku koreańskim.

Do widowiska Śląsk przystąpił opromieniony wyeliminowaniem Lecha Poznań z Fortuna Pucharu Polski. Zaczął nieźle - od trzech dogodnych sytuacji. To jednak Jagiellonia za sprawą indywidualnej akcji Marca Guala, który wkręcił w murawę dwóch ostatnich przeciwników, objęła prowadzenie. Gdy sędzia zerkał już na zegarek, to w drugiej minucie doliczonego czasu wyrównującą bramkę "do szatni" zdobył Petr Schwarz.

Kibice Jagiellonii we Wrocławiu
Kibice Jagiellonii we Wrocławiu Pawel Relikowski / Polska Press

W drugiej połowie kolejność się odwróciła. Śląsk wprawdzie nie otrzymał jedenastki za wejście Israela Puerto, ale po rzucie wolnym i dwóch podaniach akcję zwieńczył Piotr Samiec-Talar. Udany występ zaakcentował więc nie tylko asystą, ale też golem.

Radość Śląska z prowadzenia trwała około sześciu minut. Wynik prędko ustalił Jakub Lewicki. 17-latek przelobował bramkarza. Największy błąd ze strony wrocławian popełnił Victor Garcia, który złamał linię spalonego.

Decyzją sędziego Pawła Raczkowskiego w 85 minucie z boiska został wyrzucony Nene. Jagiellonia do ostatniego gwizdka postanowiła bronić punktu i dobrze na tym wyszła. W tabeli wciąż jest przed Śląskiem.

• Victor Garcia - 3
  • Piotr Samiec-Talar - 5 (Dennis Jastrzembski - 3)
  • John Yeboah - 4
  • Erik Exposito - 3 (Cayetano Quintana - 2)

Jagiellonia Białystok

• Zlatan Alomerović - 3
  • Bogdan Tiru - 4 (Mateusz Skrzypczak - bez oceny)
  • Israel Puerto - 3
  • Bojan Nastić - 3
  • Tomas Prikryl - 2 (Wojciech Łaski - 3)
  • Martin Pospisil - 3
  • Nene - 1
  • Jakub Lewicki - 4 (Bartłomiej Lewicki - bez oceny)
  • Jesus Imaz - 3
  • Marc Gual - 4 (Andrzej Trubeha - bez oceny)
  • Mateusz Kowalcki - 3 (Fedor Cernych - 2)

Piłkarz meczu: Piotr Samiec-Talar
Atrakcyjność meczu: 7/10

TVP przedstawiło - podobnie jak przed fazą grupową mundialu - rozpiskę komentatorów na mecze 1/4 finału. Z Katarem pożegnali się komentator Sławomir Kwiatkowski i pracujący w roli eksperta Kamil Kosowski. Szlagier ćwierćfinału, czyli konfrontację pogromcy Biało-Czerwonych - Francji z Anglią skomentuje Mateusz Borek. Podobnie jak w meczach fazy grupowej i 1/8 za Brazylię odpowiedzialny będzie Dariusz Szpakowski, dla którego to będzie ostatni mundial w karierze. Decyzją dyrektora TVP Sport Marka Szkolnikowskiego duety komentatorskie będą różnorodne, to znaczy że żaden komentator nie będzie mieć przypisanego współkomentatora (czyt. eksperta).

MŚ 2022. Wiemy kto skomentuje ćwierćfinały mundialu. Szlagie...