PKO Ekstraklasa. Efekt nowej miotły! Wisła Płock pokonała Górnika Łęczna

DW
W pierwszym niedzielnym meczu 24. kolejki PKO Ekstraklasy Wisła Płock podejmowała Górnika Łęczna i już po 10 minutach prowadziła. Beniaminek wyrównał chwilę później, ale do przerwy padły jeszcze dwie bramki dla gospodarzy. Szczególnie ta ostatnia zasługuje na uznanie. Nafciarze pokonali łęcznian 3:1 i tym samym zrobili krok w stronę zażegnania wiosennego kryzysu.

Wisła Płock - Górnik Łęczna 3:1 (3:1). Jak padły bramki?

[lista]

[*] 10. minuta - Mateusz Szwoch dostał piłkę na własnej połowie, popędził na bramkę Górnika mijając kolejnych rywali, wpadł w "szesnastkę" gości i uderzył mocno, nie dając żadnych szans na interwencje Maciejowi Gostomskiemu!
[*] 22. minuta - Janusz Gol odebrał piłkę pod polem karnym gospodarzy, wpadł w "szesnastkę", dograł do Damiana Gąski, a ten mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce rywali!
[*] 29. minuta - Rafał Wolski dostał piłkę w środku pola, popędził na pole karne Górnika i oddał mocny strzał, który zatrzymał się dopiero w siatce bramki gości!
[*] 42. minuta - Rafał Wolski dostał piłkę w środku pola, minął trójkę rywali, wpadł w pole karne i wyłożył piłkę na pustą bramkę Łukaszowi Sekulskiemu! Ten nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce.

Oceny piłkarzy po meczu Wisła Płock - Górnik Łęczna (w skali 1-6):

Wisła Płock

• Krzysztof Kamiński - 4
  • Damian Michalski - 4
  • Damian Rasak - 3
  • Radosław Cielemęcki - 3, (Frederyk Gerbowski - 3)
  • Rafał Wolski - 5, (Filip Lesniak - 3)
  • Mateusz Szwoch - 4, (Tomasz Walczak - bez oceny)
  • Kristian Vallo - 4, (Damian Zbozień - bez oceny)
  • Łukasz Sekulski - 2
  • Jakub Rzeźniczak - 3
  • Piotr Tomasik - 4
  • Dominik Furman - 3, (Patryk Tuszyński - bez oceny)

Górnik Łęczna

• Maciej Gostomski - 3
  • Leandro - 3
  • Bartosz Rymaniak - 3
  • Gerson - 3
  • Janusz Gol - 3, (Michał Mak - 3)
  • Szymon Drewniak - 3, (Alex Serrano - 3)
  • Jason Lokilo - 3
  • Daniel Dziwniel - 3, (Serhij Krykun - 3)
  • Damian Gąska - 4, (Bartłomiej Kalinkowski - bez oceny)
  • Marcel Wędrychowski - 3, (Michał Goliński - 3)
  • Bartosz Śpiączka - 3

Atrakcyjność meczu: 7/10
Piłkarz meczu: Rafał Wolski

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Zimą odeszło z PKO Ekstraklasy kilku zawodników, ale dzięki nowym wycenom znów możemy złożyć najdroższą jedenastkę. Niemal 1/3 wartości całej drużyny stanowi zaledwie jeden piłkarz. Lista zdominowana jest za to przez graczy... Rakowa Częstochowa i Lecha Poznań. Zobaczcie!

Najdroższa jedenastka w PKO Ekstraklasie. Oni zagraliby w Li...