Efektowne przełamanie ŁKS Łódź. W meczu padło pięć bramek
Efektowne przełamanie ŁKS Łódź. W meczu padło pięć bramek Krzysztof Szymczak
PKO Ekstraklasa. ŁKS Łódź wygrał pierwszy ligowy mecz od lipca. U siebie w dobrym stylu pokonał Koronę Kielce 4:1 (2:1). Na trybunie zasiadło 5168 widzów.

ŁKS Łódź - Korona Kielce 4:1
ŁKS wreszcie pokazał moc. Jeszcze przed upływem 30 minut zapewnił sobie dwubramkowe prowadzenie. Błysnął choćby Michał Trąbka, który wypracował oba gole. Co ciekawe, skrzydłowy zaatakował z jednej i drugiej strony - najpierw z lewej, potem z prawej. Rafałowi Kujawie za każdym pozostało dołożyć nogę.

Korona przed zmianą stron odrobiła połowę strat. Z jedenastego metra trafił Adnan Kovacević. Decyzja o podyktowaniu karnego była najbardziej kontrowersyjną jaką Bartosz Frankowski podjął w tym meczu. Z powtórek wynikało bowiem, że przed ręką Piotra Pyrdoła jeden z kielczan znalazł się na spalonym. Arbiter z Torunia widział to samo przed monitorem VAR, ale i tak wskazał na "wapno".

Beniaminek nie załamał się tą sytuacją i w drugiej połowie dorzucił kolejne dwa gole. Po dośrodkowaniu od Daniego Ramireza przepiękną bramkę głową zdobył Jan Grzesik. Wynik ustalił Kujawa po indywidualnej akcji, którą zwieńczył uderzeniem przy lewym słupku.

To drugie zwycięstwo ŁKS-u w tym sezonie - pierwsze od 27 lipca (2:1 na wyjeździe z Cracovią). Mimo przełamania zespół z Łodzi nadal zamyka tabelę. Do Korony traci punkt, do Arki Gdynia dwa.

Piłkarz meczu: Rafał Kujawa
Atrakcyjność meczu: 7/10

W środę dowiedzieliśmy się, że rezerwowy bramkarz Górnika Zabrze trafił za kratki. Jest podejrzewany o gwałt. Jego koledzy po fachu też mierzyli się ostatnio z poważnymi (lub mniej poważnymi) zarzutami. Zobaczcie, jakie afery wybuchły od początku tego sezonu.

Doping, dezercja, kebab nad ranem. Afery i aferki z udziałem...