Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 0:1
Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 0:1 Fot. Anna Kaczmarz
PKO Ekstraklasa. Sytuacja Wisły Kraków przeobraża się z niepokojącej w dramatyczną. Drużyna prowadzona obecnie przez Artura Skowronka przegrała po raz dziewiąty z rzędu, a dwunasty w ogóle. Przy Reymonta sposób znalazła na nią Lechia Gdańsk (0:1).

Mecz Wisła Kraków - Lechia Gdańsk 0:1

Czy Wisła zasłużyła na porażkę? Czy zagrała słabiej? Czy stworzyła mniej sytuacji? Czy nie była zaangażowana? Na te wszystkie pytania dałoby się odpowiedzieć przecząco. Kluczowy pozostaje jednak wynik, a ten okazał się znowu niekorzystny. Na dodatek poważną kontuzję złapał Krzysztof Drzazga, który boisko opuścił jeszcze przed przerwą.

Lechia do siatki trafiła w 31 minucie. Po wznowieniu Zlatana Alomerovicia z piłką w polu karnym zatańczył Sławomir Peszko. Przy biernej postawie Lukasa Klemenza i Macieja Sadloka podanie otrzymał Flavio Paixao, który tydzień temu ustanowił rekord strzelonych goli w ekstraklasie, a dzisiaj rozpoczął jego śrubowanie (69. trafienie).

W tej kolejce zapunktowała zarówno przedostatnia Arka Gdynia (remis), jak i trzeci od końca ŁKS Łódź (zwycięstwo). Wisła z kolejną porażką na koncie grzęźnie na ostatniej pozycji. Jej terminarz na resztę grudnia to: wyjazd do Górnika Zabrze, mecz domowy z Pogonią Szczecin i wyjazd do ŁKS-u Łódź.

Piłkarz meczu: Michał Nalepa
Atrakcyjność meczu: 4/10

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Dobiega końca jesień w polskiej ekstraklasie. Wiemy już mniej więcej, kto okazał się strzałem w dziesiątkę (np. Paweł Wszołek), a kto totalnym niewypałem (np. Fabian Serrarens). W tym miejscu przedstawiamy naszą ocenę pracy poszczególnych dyrektorów i pionów transferowych. Zobaczcie, kto ma powody do dumy, a kto do wstydu.

Oceniamy transfery w ekstraklasie. Koszmarna skuteczność wie...