PKO Ekstraklasa. Górnik Łęczna na 99,9 procent spadnie do 1 ligi. W meczu (przed)ostatniej szansy tylko zremisował z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 1:1, a to oznacza, że na dwie kolejki przed końcem traci zaporowe sześć punktów do bezpiecznego miejsca. Dla "Słoników" nadzieja na utrzymanie jeszcze się tli.

PKO Ekstraklasa. Górnik Łęczna - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1

Żeby uzmysłowić w jak beznadziejnej sytuacji jest Górnik Łęczna wymieńmy wszystkie warunki jego pozostania w lidze: to nie tylko komplet sześciu punktów w dwóch ostatnich meczach, odrobienie dziewiętnastu (!) bramek różnicy, ale też równoczesne porażki Śląska Wrocław i konieczne wpadki Wisły Kraków oraz Bruk-Bet Termaliki. Słowem, to nie ma prawa się wydarzyć.

Górnik miałby odrobinę większe szanse, gdyby dziś wygrał. Do pewnego momentu było nieźle. W 35 minucie prowadzenie dał Janusz Gol. Po nieudanej piętce pomocnik nie zrezygnował z akcji i mierzonym strzałem pokonał bramkarza. Radość trwała krótko, ponieważ w 51 minucie do wyrównania doprowadził Piotr Wlazło, któremu piłkę zgrał Samuel Stefanik. Termalica mogła ten mecz nawet wygrać, ale w końcówce dwiema paradami popisał się Maciej Gostomski.

Sędzia Sebastian Jarzębak zakończył grę dopiero po 100 minutach. W doliczonym czasie razem z kolegami z VAR sprawdzał bowiem dwie sytuacje w polu karnym Górnika, gdzie rzekomo ręką zagrywał Kryspin Szcześniak.

Za tydzień los Górnika zostanie przesądzony. Termalice pozostaje walczyć i wierzyć do końca o swój byt. Tuż przed finiszem rozgrywek drużyna Radoslava Latala traci trzy punkty do Śląska, z którym ma korzystny bilans meczów bezpośrednich (4:3, 4:0).

Termalica zagra jeszcze z Piastem i Pogonią, zaś Śląsk ze Stalą i Górnikiem.

Piłkarz meczu: Maciej Gostomski
Atrakcyjność meczu: 4/10

Lech Poznań w niedzielnym spotkaniu z Piastem Gliwice zapewnił swoim fanom ogromną dawkę emocji. Lechici bardzo szybko wyszli na prowadzenie, jednak tuż po wznowieniu gry Damian Kądzior wyrównał stan meczu. Wynik remisowy utrzymywał się aż do 88. minuty. Wówczas bramkę na wagę trzech punktów oraz objęcia fotelu lidera na dwie kolejki przed zakończeniem rozgrywek zdobył Mikael Ishak. Piłkarzom Kolejorza w tym spotkaniu pomógł doping fanów niebiesko-białych, którzy w licznej grupie zameldowali się na stadionie Piasta. Zobacz, jak bawili się kibice Lecha Poznań podczas spotkania w Gliwicach.Zobacz kolejne zdjęcie z trybun kibiców Lecha --->

Kibice Lecha Poznań ponieśli swój zespół do wyjazdowego zwyc...