Górnik lepszy od Górnika Łęczna
Górnik lepszy od Górnika Łęczna Wojciech Szubartowski
PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze wygrał z Górnikiem Łęczna na jego boisku 2:1. Wszystkie bramki padły przed przerwą. Tę najładniejszą zdobył Lukas Podolski.

PKO Ekstraklasa. Górnik Łęczna - Górnik Zabrze 1:2

Trzy gole, szesnaście strzałów i kilka ważnych interwencji bramkarzy - rzadko obserwujemy tak treściwą połowę jak dzisiaj przed przerwą w Łęcznej. To był bardzo atrakcyjny czas, choć nie pomyśli gospodarzy.

To beniaminek otworzył worek z bramkami. W 5 minucie trafił Janusz Gol. Pomocnik skorzystał ze zgrania piłki głową, położył bramkarza, a następnie dopełnił formalności z lewej nogi.

Potem do głosu doszli zabrzanie. Grali pomysłowo, z polotem, szybko odrobili straty, po czym objęli prowadzenie. - Ten mecz już powinien być zamknięty - stwierdził w przerwie trener Jan Urban.

Na 1:1 pięknego gola strzelił Lukas Podolski. Mistrz świata kopnął mocno zza szesnastki. Po jego próbie z lewej nogi piłka jeszcze odbiła się od słupka. Po kolejnej akcji Poldiego i świetnej asyście Bartosza Nowaka na 2:1 strzelił Robert Dadok - po raz pierwszy na tym szczeblu. Goście przed przerwą mieli jeszcze trzy inne okazje, lecz Krzysztof Kubica obił poprzeczkę, zaś dobrym interwencjami popisał się Maciej Gostomski.

W drugiej połowie gra się wyrównała. Zabrzanie wygrali szósty mecz w sezonie, łęcznianie przegrali dziewiąty.

Piłkarz meczu: Robert Dadok
Atrakcyjność meczu: 6/10

Najpierw z Rosją na wyjeździe, potem w spodziewanym w finale u siebie ze Szwecją lub Czechami - taki jest plan reprezentacji Polski w barażach o MŚ 2022. - Ale fart - komentują internauci, dorzucając zdjęcie selekcjonera Paulo Sousy. Zobaczcie najlepsze komentarze w postaci memów.

Ale fart. Memy po losowaniu rywali dla Polski w barażach MŚ ...