PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok pokonała Górnika Zabrze. Piękne gole Nene i Lukasa Podolskiego. Trener Maciej Stolarczyk uratowany?

Mecz Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 2:1
Mecz Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 2:1 Wojciech Wojtkielewicz
PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok odwróciła wynik meczu, pokonując u siebie Górnika Zabrze 2:1. Nadal jednak nie wiadomo czy posadę zachowa trener Maciej Stolarczyk. Goście po porażce wrócili do strefy spadkowej. Zajmują przedostatnie, siedemnaste miejsce.

PKO Ekstraklasa. Mecz Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 2:1

Wygrana w dobrym stylu albo dymisja - takie ultimatum od władz miał usłyszeć Maciej Stolarczyk. Z powodu infekcji trener Jagiellonii nie mógł wystawić dzisiaj najmocniejszego punktu drużyny w ostatnich meczach, bramkarza Zlatana Alomerovicia. Zamiast niego między słupkami wystąpił debiutujący 18-latek, Sławomir Abramowicz.

W 24 minucie Górnik objął prowadzenie. Firmowy strzał zza pola karnego oddał Lukas Podolski. Uderzył mocno z lewej nogi, przy lewym słupku. To jego pierwszy gol od listopada, przerywający niemoc w dziewięciu występach z rzędu.

To był mecz pięknych goli. W 28 minucie Jagiellonia doprowadziła do wyrównania za sprawą Nene. Portugalczyk trafił jeszcze lepiej niż Podolski, bo z dalszej odległości i bliżej okienka.

Tak strzelili Podolski i Nene:

Jeszcze przed przerwą Jagiellonia odwróciła wynik. Sędzia Tomasz Kwiatkowski po analizie VAR uznał, że Taras Romanczuk w momencie oddania strzału został sfaulowany przez Emila Bergströma. Bramkarz Daniel Bielica wprawdzie wyczuł intencje Marca Guala, ale wobec dobitki Hiszpana w drugi róg okazał się bezradny.

W drugiej połowie gra jeszcze bardziej się otworzyła. Trener Górnika Bartosch Gaul od razu dokonał potrójnej zmiany, wpuszczając m.in. Daniego Pacheco. Lepsze sytuacje na kolejne gole stworzyła jednak Jagiellonia. Gual trafił nawet do siatki, ale jego strzał poprzedził ofsajd Nene.

Tuż przed ostatnim gwizdkiem Górnik stworzył w zasadzie jedyną klarowną okazję. Po główce Podolskiego piłka minęła jednak prawy słupek.

Dzięki wygranej Jagiellonia ma 28 punktów i jest trzynasta. Górnik został zepchnięty na przedostatnie miejsce. Do bezpiecznego traci punkt.

Oceny piłkarzy po meczu Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze (w skali 1-6):

Jagiellonia Białystok:

• Sławomir Abramowicz - 3
  • Dusan Stojinović - 3
  • Michał Pazdan - 3
  • Mateusz Skrzypczak - 3
  • Jakub Lewicki - 3 (Tomas Prikryl - bez oceny)
  • Taras Romanczuk - 4
  • Nene - 4
  • Michal Sacek - 3
  • Bartłomiej Wdowik - 3
  • Jesus Imaz - 2
  • Marc Gual - 3 (Paweł Olszewski - bez oceny)