Pogoń Szczecin - Wisła Płock 1:2
Pogoń Szczecin - Wisła Płock 1:2 Andrzej Szkocki / Polska Press
PKO Ekstraklasa. Do szóstego meczu Wisła Płock czekała na przełamanie. W Szczecinie pokonała Pogoń 2:1 (1:1). Decydującą bramkę zdobył Dominik Furman. Na trybunach zasiadło 3894 widzów.

Mecz Pogoń Szczecin - Wisła Płock 1:2

- Chcemy lidera, w Szczecinie chcemy lidera - skandowali kibice na budującym się stadionie. Pogoń mogła wskoczyć na pierwsze miejsce, bo Śląsk Wrocław tylko zremisował z Lechią Gdańsk. Podmiana była jednak tylko możliwa w przypadku zwycięstwa.

A mecz dla Pogoni zaczął się od utraty bramki. Chwila rozluźnienia na prawej stronie sprawiła, że w okolicach pola karnego znalazł się Jakub Rzeźniczak, który wycofał piłkę do lepiej ustawionego Ricardinho. Brazylijczyk takiej okazji nie zmarnował i w 11 minucie mieliśmy 1:0 dla drużyny zamykającej tabelę.

Wyrównanie nastąpiło ekspresowo. W 14 minucie na listę strzelców wpisał się Srdjan Spiridonović. Austriak z zimną krwią wykończył podanie od Tomasa Podstawskiego, który wcześniej przejął futbolówkę po fatalnej próbie wyprowadzenia ze strony Michała Marcjanika. Wisła przed przerwą straciła Rzeźniczaka (kontuzja mięśniowa), ale nie pozwoliła strzelić Pogoni drugiego gola.

Bramka po błędzie obrońcy padła w tym meczu jeszcze jedna - ale dla Wisły. Na początku drugiej połowy pomylił się bowiem Kostas Triantafyllopoulos co skrzętnie wykorzystał Dominik Furman (trzecie trafienie w sezonie), uderzając mocno przy lewym słupku. To pierwsza porażka Pogoni i pierwsze zwycięstwo Wisły. Na szczycie ten wynik nie zmienił nic, natomiast na dnie całkiem sporo; Wisła awansowała na trzynaste miejsce, spychając na ostatnie Arkę Gdynia.

Piłkarz meczu: Dominik Furman
Atrakcyjność meczu: 5/10

Kibice Lecha Poznań mają duże grono swoich ulubieńców. Zdobyli szacunek nie tylko postawą na boisku, pomagając zdobywać tytuły. Błyszczeli w wielkich meczach, strzelali niezapomniane gole. Są jednak też piłkarze, których nie lubią, czy wręcz nie cierpią. Niektórzy grali w niebiesko-białych barwach, inni nigdy nie założyli (i dobrze) koszulki z kolejarskim herbem.Oto nasz ranking najbardziej nielubianych przez kibiców Lecha Poznań piłkarzy. Przejdź dalej --->

Lech Poznań: Piłkarze najbardziej nielubiani przez kibiców Kolejorza