PKO Ekstraklasa. Jest punkt! Stal Mielec wyszarpała remis z Jagiellonią Białystok. Gol Mateusza Maka na 3:3 w 95 minucie

Mecz Jagiellonia Białystok - Stal Mielec
Mecz Jagiellonia Białystok - Stal Mielec Wojciech Wojtkielewicz
PKO Ekstraklasy. Kapitalne emocje przy Słonecznej! Jagiellonia Białystok najpierw zmarnowała dwubramkową przewagę, a w końcówce także odzyskane prowadzenie. Stal Mielec wywozi cenny remis. Bohaterem doliczonego czasu gry Mateusz Mak - autor trafienia na 3:3.

Mecz Jagiellonia Białystok - Stal Mielec 3:3

Stal poszła na otwartą wojnę z Jagiellonią. Na kwadrans przerwy zeszła z bramką do odrobienia, ale i poczuciem, że może zabrać z Białegostoku choćby oczko. Mecz był w końcu otwarty, a wyrównującego gola z 45 minuty odwołał sędzia asystent, reklamując spalonego.

Najwięcej wydarzyło się na samym początku meczu. Po dwunastu minutach Jagiellonia prowadziła już 2:0. Pierwszy gol to konsekwencja rzutu rożnego, drugi - eleganckiego wyjścia spod własnej szesnastki kiedy po podaniu Jesusa Imaza podcinką wykazał się Tomas Prikryl.

Stal miała prawo być przybita, ale nie zrezygnowana. Szybko złapała zresztą kontakt. W 18 minucie połowę strat odrobił Jonathan de Amo, który tak jak wcześniej Bogdan Tiru wygrał walkę o pozycję po kornerze i strzałem z powietrza pokonał Xaviera Dziekońskiego.

W drugiej połowie tempo trochę spadło, ale strzelanie wcale się nie skończyło. Ambitna Stal doprowadziła w końcu do wyrównania. Po zagraniu ręką Prikryla z rzutu karnego trafił Maciej Domański.

W samej końcówce świetnie podania rozdawał Imaz, ale użytku nie zrobił z nich wpuszczony Jakov Puljić. Jagiellonia jednak i tak wcisnęła kolejnego gola. Drugą asystę (z wolnego) zaliczył Pospisil, drugiego gola strzelił Tiru.

Ostatnie słowo w meczu należało jednak do Stali! Zmiennik Robert Dadok zagrał z prawej flanki, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Mateusz Mak i to on ustalił wynik na 3:3.

Piłkarz meczu: Mateusz Mak