Pogoń - Cracovia 1:0
Pogoń - Cracovia 1:0 Sebastian Wołosz
PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin wygrała pierwszy mecz od lutego. Na własnym boisku pokonała Cracovię 1:0 (0:0). Jedynego gola strzelił wprowadzony Kamil Drygas. Dla "Pasów" to szósta porażka z rzędu.

Mecz Pogoń Szczecin - Cracovia 1:0

Na budującym się stadionie doszło do spotkania drużyn w kryzysie. Pogoń nie wygrała żadnego z ostatnich sześciu meczów (trzy remisy, trzy porażki), a Cracovia - pomijając Totolotek Puchar Polski - żadnego z pięciu (same porażki).

Przed przerwą brakowało i jakości, i emocji. Wtedy górę wziął dość prymitywny futbol, polegający głównie na wrzucaniu piłek w pole karne. Cracovia dwukrotnie uderzyła nad poprzeczką, a jedną z jej celnych prób odbił do boku Dante Stipica. Pogoń specjalnie nie zagroziła bramce "Pasów".

Ciekawiej zrobiło się w drugiej połowie. Cracovia objęła prowadzenie, ale VAR odebrał jej bramkę. System wideoweryfikacji dopatrzył się pozycji spalonej u Davida Jablonskiego, którego nabił Cornel Rapa - były gracz Pogoni.

Spalonego nie było za to w 64 minucie, gdy do siatki trafił Kamil Drygas. Kapitan "Portowców" głową wykończył wrzutkę Marcina Listkowskiego. Stało się tak dziesięć minut po jego (czyt. Drygasa) wejściu.

To pierwsze ligowe zwycięstwo Pogoni od 9 lutego (mecz z Wisłą Płock) i pierwsze domowe od 8 grudnia (mecz z Piastem Gliwice).

Dzięki wygranej Pogoń wskoczyła na podium. Na trzecim miejscu pozostanie, jeśli Śląsk Wrocław przegra z Arką Gdynia. Cracovia jest szósta. Jeśli Raków Częstochowa pokona ŁKS Łódź, to od strefy spadkowej będą dzielić ją dwa punkty.

Piłkarz meczu: Marcin Listkowski
Atrakcyjność meczu: 3/10

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Pogrzeb Piotra Rockiego odbył się przed sobotnim południem w Zabrzu. Byłego piłkarza m.in. miejscowego Górnika, Odry Wodzisław, Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Legii Warszawa, Podbeskidzia Bielsko-Biała, Ruchu Radzionków, GKS-u Tychy i Polonii Bytom żegnały tłumy kibiców, a także przyjaciele i koledzy z boiska. ZOBACZ ZDJĘCIA. "Rocky" miał 46 lat, zmarł z poniedziałku na wtorek z 1 na 2 czerwca.

Pogrzeb Piotra Rockiego. Tłumy kibiców, przyjaciół i kolegów...