PKO Ekstraklasa. Nie ma wątpliwości, kto jest najlepszy w stawce. W meczu na szczycie Lech Poznań rozniósł Pogoń Szczecin, wygrywając na jej boisku 3:0 (3:0). Pierwszą bramkę zdobył w 70 minucie, ostatnią w 76. Dzięki okazałemu zwycięstwu zespół Macieja Skorży zamienił się miejscami i tym samym wrócił na fotel lidera!

PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin - Lech Poznań 0:3

Ten mecz długo pozostawał "zamknięty". W pierwszej połowie żadna z drużyn nie potrafiła złapać rytmu. Gra była rwana. Brakowało składnych akcji i celnych strzałów. Dostrzegł to trener Kosta Runjaic, wpuszczając od razu po przerwie Wahana Biczachczjana.

Lech, obudzony w nocy przez huk petard, ruszył do ataku w końcówce spotkania. Aż trudno w to uwierzyć, ale sprawę wysokiego zwycięstwa załatwił w przeciągu ledwie sześciu minut.

Strzelanie rozpoczął i zakończył Mikael Ishak. Kapitan Lecha, który dopiero co wrócił do zdrowia, najpierw trafił z gry, potem dokończył dzieła z rzutu karnego. Jego bramki przedzieliło trafienie wprowadzonego Dawida Kownackiego. Kluczem w akcjach z gry były dośrodkowania od Jespera Karlstroma i Joela Pereiry.

Pogoń z prowadzenia w lidze cieszyła się ledwie tydzień. Dziś znów ogląda plecy Lecha, do którego ma dwa punkty straty. Podium uzupełnia Raków Częstochowa z trzema punktami straty do Lecha. W następnej kolejce te zespoły zmierzą się przy Bułgarskiej, gdzie wymieniono murawę.

Oceny piłkarzy po meczu Pogoń Szczecin - Lech Poznań (w skali 1-6):