DW
Lech Poznań - Górnik Zabrze 1:1 (1:0)
Lech Poznań - Górnik Zabrze 1:1 (1:0) Lucyna Nenow / Polska Press
PKO Ekstraklasa. Lech Poznań wymownie podsumował aktualny sezon w swoim wykonaniu. Kolejorz zremisował z Górnikiem Zabrze 1:1, choć miał mnóstwo okazji, by zapewnić sobie trzy punkty i dać choć trochę radości kibicom. Po trafieniu Daniego Ramireza lechici mogli spokojnie myśleć o łatwej wygranej, ale z czasem do głosu dochodzili goście. W końcu, po zmarnowanych okazjach Lecha padł gol dla Górnika. Strzelający do bramki Bartosz Nowak podsumował słabą pracę defensywy Kolejorza i cały jego sezon w Ekstraklasie.

Lech Poznań - Górnik Zabrze 1:1 (1:0). Jak padły bramki?[/b]

9. minuta - Akcja prawą stroną boiska, gdzie Sykora wygrał pojedynek w polu karnym z obrońcą. Zagrał przytomnie do Ramireza, który huknął na bramkę z około 13 metrów i mamy prowadzenie Kolejorza.
77. minuta - Lech atakował, miał stuprocentowe okazje i mógł zamknąć mecz już kilkanaście minut temu. Zamiast tego Bartosz Nowak znalazł się z piłką przed polem karnym Lecha. Uderzył zza pola karnego i Mickey van der Hart nie był w stanie rzucić się na czas do piłki posłanej w dalszy róg. Sprytne uderzenie zawodnika Górnika, ale i defensywa Lecha nie spisała się.

Atrakcyjność meczu: 6/10
Piłkarz meczu: Martin Chudy

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Maj w polskiej lidze stoi pod znakiem końca sezonu i transferowych ruchów wszystkich klubów. Niektóre drużyny przygotowują się do europejskich pucharów, inne wzmacniają się, aby uniknąć kolejnego roku gry o utrzymanie. Jeszcze inni muszą przewietrzyć kadrę, aby zrównać się z rywalami. Jedno jest pewne, do Ekstraklasy może przyjść sporo ciekawych zawodników. Zobaczcie plotki transferowe z pierwszych dni maja!

Kto przyjdzie do Ekstraklasy? Plotki, przecieki i spekulacje...