Jakub Maj
Jakub Maj
PAP/Zbigniew Meissner, Piotr Rzepecki
PKO Ekstraklasa. Lech Poznań zremisował z Piastem Gliwice 1:1 i stracił kolejne punkty w Ekstraklasie. Kolejorz ma już tylko matematyczne szanse na mistrzostwo Polski w obecnym sezonie. Warunki dzisiejszego meczu nie były łatwe. Murawa nie nadawała się do gry po ziemi.

Piast Gliwice - Lech Poznań 1:1 (0:0)

Warunki do gry w Gliwicach były dzisiaj fatalne. Murawa kompletnie nie nadawała się do wymiany futbolówki po ziemi. Przypomnijmy, że na stadionie Piasta swoje mecze rozgrywa także Ruch Chorzów. Boisko nie ma czasu, aby odpocząć.

- Lech powinien wygrać z Piastem 3:0. Walkowerem. Boisko w Gliwicach to kompletny skandal. Jak wymagać od piłkarzy dobrych meczów, kiedy na murawie są dwa źdźbła trawy na metr kwadratowy? - pisał na Twitterze Paweł Paczul.

Na bardzo dobre okazje nie musieliśmy długo czekać. Już w 5. minucie Filip Marchwiński w stuprocentowej sytuacji nie trafił w światło bramki. Z metra uderzył obok słupka. To powinno być 1:0 dla ekipy z Poznania.

Około 30. minuty Damian Kądzior zdecydował się na uderzenie sprzed pola karnego. Strzał skrzydłowego Piasta trafił tylko w słupek. Na tablicy wyników nadal było 0:0.

Kilka minut później Patryk Dziczek popełnił fatalny błąd. Pomocnik podał przez środek boiska, a piłkę przejął Adriel Ba Loua. Skrzydłowy popędził na bramkę i wpadł w pole karne. W ostatniej chwili oddał piłkę do Michała Skórasia, który trafił w słupek.

Tempo w drugiej połowie jeszcze bardziej spadło. Nie oglądaliśmy wielu dogodnych sytuacji. W 62. minucie Joao Amaral sfaulował przeciwnika w polu karnym. Sędzia wskazał na "wapno". Do karnego podszedł Patryk Dziczek, ale pomocnika zatrzymał Filip Bednarek. Podbitka Kamila Wilczka także została obroniona. Dopiero trzecia próba w wykonaniu Chrapka zakończyła się sukcesem. 1:0 dla Piasta!

Pięć minut później Kamil Wilczek miał kolejną okazję na zdobycie bramki. Napastnik Piasta został "wypuszczony" na wolne pole, wpadł w pole karne i uderzył z całej siły. Piłka wylądowała jednak na bocznej siatce.

Trzy minuty przed końcem meczu Kvekve uderzył z pierwszej piłki z powietrza. Bramkarz Piasta nie miał absolutnie żadnych szans z tym atomowym strzałem sprzed pola karnego! 1:1!

Zawodnik meczu: Grzegorz Tomasiewicz