PKO Ekstraklasa. Lech wygrzebał się z tarapatów i wygrał derby Poznania z Wartą

Warta - Lech 1:2
Warta - Lech 1:2 Adam Jastrzębowski
PKO Ekstraklasa. Lechowi Poznań wykonał ostatni krok do zdobycia mistrzostwa Polski. W derbach mimo problemów zdołał wygrać z Wartą 2:1. Bohaterami Joao Amaral i Mikael Ishak - czyli autorzy zwycięskich bramek.

PKO Ekstraklasa. Warta Poznań - Lech Poznań 1:2

Mecz Lechowi skomplikował najsłabszy zawodnik, czyli bramkarz, a uratowali liderzy z ofensywy, czyli najlepszy pomocnik z napastnikiem. Zaczęło się fatalnie, bo w 9 minucie nierozważnym wyjściem jedenastkę sprokurował Mickey van der Hart. Holender nie dał rady się zrehabilitować. Po pewnym strzale Michała Kopczyńskiego Warta objęła prowadzenie.

Jeszcze przed przerwą Lech zdążył uspokoić kibiców, których do Grodziska zjechało kilka tysięcy. Do wyrównania w 22 minucie doprowadził Joao Amaral. Portugalczyk wykorzystał kiepskie wybicie Miłosza Szczepańskiego i precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w prawym rogu bramki.

Gdy trwał doliczony czas, spowodowany pożegnaniem Łukasza Trałki, Lech trafił na 2:1. Mikael Ishak tylko dołożył nogę do mocno wstrzelonej piłki przez Pedro Rebocho. W drugiej połowie tempo gry totalnie siadło. Warta nie miała argumentów do gonitwy, Lech bardzo pilnował skromnego prowadzenia.

Lech został mistrzem Polski jeszcze dzisiaj, ponieważ Raków Częstochowa przegrał z Zagłębiem Lubin 0:1.

Oceny piłkarzy po meczu Warta Poznań - Lech Poznań (w skali 1-6):

Warta Poznań:

• Jędrzej Grobelny - 3
  • Łukasz Trałka - bez oceny, (Michał Kopczyński - 3)
  • Dawid Szymonowicz - 3, (Aleksandr Pawłowiec - 1)
  • Robert Ivanov - 2
  • Jan Grzesik - 3
  • Mateusz Kupczak - 3
  • Miguel Luis - 3
  • Jakub Kiełb - 2, (Michał Jakóbowski - bez oceny)
  • Frank Castaneda - 3
  • Miłosz Szczepański - 3, (Jayson Papeau - 3)

• Radosław Murawski - 2
  • Jesper Karlstroem - 4, (Nika Kvekveskiri - bez oceny)
  • Dawid Kownacki - 3, (Adriel Ba Loua - 3)
  • Joao Amaral - 4, (Dani Ramirez - bez oceny)
  • Jakub Kamiński - 3
  • Mikael Ishak - 4

Piłkarz meczu: Joao Amaral
Atrakcyjność meczu: 4/10

Łukasz Trałka w sobotę oficjalnie zakończył swoją piłkarską karierę. Pożegnanie piłkarza Warty Poznań, a w przeszłości kapitana Lecha Poznań, z którym zdobywał w 2015 roku mistrzostwo Polski, było niecodzienne. "Trała" zszedł z boiska w 1. minucie, a piłkarze jednej oraz drugiej drużyny utworzyli mu szpaler po 19 latach z rzędu gry na poziomie ekstraklasy. Kibice z trybun zaczęli skandować jego nazwisko, a na twarzy gracza Zielonych było widać ogromne wzruszenie. Zobacz, jak został pożegnany Łukasz Trałka w derbach Poznania. Zobacz, jak został pożegnany Łukasz Trałka w derbach Poznania --->

Łukasz Trałka w wieku 38-lat zakończył karierę podczas derbó...