Lechia odwróciła wynik z Rakowem. Błys Durmusa po przerwie
Lechia odwróciła wynik z Rakowem. Błys Durmusa po przerwie Przemyslaw Swiderski
PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk obroniła swoją Twierdzę przed Rakowem Częstochowa. Mimo złego początku wygrała 3:1. Dwa gole strzelił w drugiej połowie Ilkay Durmus, ostatniego dołożył Flavio Paixao, kiedy drużyna biegała już w dziesiątkę.

Mecz Lechia Gdańsk - Raków Częstochowa 3:1

Do pewnego momentu to był dość wyrównany mecz. Raz przeważała w nim Lechia, a raz Raków. W 16 minucie zespół z Częstochowy zdobył zresztą bramkę na 1:0. Po strzale z dystansu Iviego Lopeza skutecznie poprawił Ben Lederman, który w środę znalazł również sposób na bramkarza Bruk-Bet Termaliki Nieciecza (2:0) w Puchare Polski. To jego pierwsze trafienia w Polsce.

Na trybunach zasiadło dwóch wysłanników mistrza Włoch, Interu Mediolan. Obaj przylecieli dla występu jednego zawodnika - Vladana Kovacevicia. W 28 minucie Bośniak na pewno zrobił na nich wrażenie, bo obronił trudny strzał Conrado, gdy piłka zmieniła jeszcze tor po rykoszecie.

Lechia odwróciła wynik po przerwie. Do wyrównania doprowadziła w 53 minucie. Dośrodkował Bartosz Kopacz, głową w polu karnym zwieńczył Ilkay Durmus.

Urodzony w Niemczech Turek przechylił szalę na korzyść Lechii w 75 minucie. Popisał się wtedy swoim znakiem firmowym, uderzając pod poprzeczkę z lewej nogi. To jego pierwszy dublet w naszej lidze. Wcześniej pojedynczo trafił Wisłę Kraków i Stal Mielec, ale oba te mecze Lechia zremisowała.

W końcówce sędzia wyrzucił za dwie żółte kartki Michała Nalepę. Pomimo osłabienia Lechia potrafiła wykorzystać wpadkę Andrzeja Niewulisa i ustalić wynik na 3:1.

To trzecia porażka Rakowa w sezonie. Lechia odskoczyła mu na cztery punkty, ale ma o jeden mecz rozegrany więcej.

Piłkarz meczu: Ilkay Durmus
Atrakcyjność meczu: 6/10

Coraz więcej mówi się o odejściu Marka Papszuna z Rakowa Częstochowa. Legia Warszawa ma zapewnić mu rekordowy kontrakt, a sam szkoleniowiec ma być zainteresowany pracą u mistrza Polski. Co w tej sytuacji zrobi Raków? Klub już szuka potencjalnego następcy, a kandydatów jest kilku. Oto sylwetka każdego z nich!Przeglądaj za pomocą strzałek na klawiaturze lub przesuwaj zdjęcia palcem na swoim smartfonie.

Kto za Papszuna? Kandydaci na nowego trenera Rakowa Częstoch...