Lechia Gdańsk - Lech Poznań 2:1
Lechia Gdańsk - Lech Poznań 2:1 Karolina Misztal
PKO Ekstraklasa. Najciekawszy mecz soboty dla Lechii Gdańsk. W 8. kolejce drużyna Piotra Stokowca okazała się o bramkę lepsza od Lecha Poznań. Zwyciężyła 2:1.

Mecz Lechia Gdańsk - Lech Poznań 2:1

To był żywy, niezły mecz, grany dla 14 tys. publiczności. Przed przerwą padły wszystkie trzy bramki. Gdyby zawodnicy obu drużyn zachowali się jeszcze lepiej to trafień byłoby dwa razy więcej. Pudłował zwłaszcza Żarko Udovicić. Serb dwa razy pomylił się czym zirytował podających, ale też kibiców.

Bohaterem Lechii z pierwszej połowy okazał się Sławomir Peszko. Były już reprezentant Polski wrócił do łask trenera i ponownie spełnił pokładane oczekiwania. Do siatki trafił w 23 minucie, uderzając głową po trzeźwym zagraniu Artura Sobiecha. Dziesięć minut później drużyna biało-zielonych podwyższyła prowadzenie za sprawą Michała Nalepy. Stoper jakimś cudem znalazł się w szesnastce i stamtąd wykończył wrzutkę od Filipa Mladenovicia.

Obrońcy Lecha zagrali słabo (głównie stoperzy - Thomas Rogne i Djordje Crnomarković, który w doliczonym czasie został wyrzucony z boiska). Ofensywni gracze spisali się o niebo lepiej i dzięki nim zespół z Poznania przed zejściem do szatni odrobił połowę strat. Dosłownie na sekundy przed końcem pierwszej połowy głową trafił Christian Gytkjaer po asyście Joao Amarala.

W drugiej połowie też sporo się działo, ale nie padła już ani jedna bramka. Po stronie Lechii najlepszych okazji nie wykorzystali Peszko i Sobiech. W Lechu - Pedro Tiba, ponownie Gytkjaer i wprowadzony Paweł Tomczyk. Wszystkich ich w końcówce zatrzymał niezawodny Dusan Kuciak.

To trzecia wygrana Lechii w tym sezonie i zarazem trzecia porażka Lecha.

Piłkarz meczu: Sławomir Peszko