PKO Ekstraklasa. Lechia jeszcze żyje. Wysokie zwycięstwo w Lubinie nad Zagłębiem. Młodzież Miedziowych dostała lekcję. Co ze Stokowcem?

Zagłębie - Lechia 0:3
Zagłębie - Lechia 0:3 PAP/Maciej Kulczyński
PKO Ekstraklasa. Czy po tym meczu pracę straci trener Piotr Stokowiec? Lechia Gdańsk w niezłym stylu rozbiła jego Zagłębie Lubin, wygrywając 3:0 (1:0). Biało-zieloni mimo trzeciej wygranej nadal zajmują przedostatnie miejsce.

PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk 0:3
W pierwszej bramkowej sytuacji Lechia wymieniła ledwie cztery podania. Zaczął Dusan Kuciak, którego wykop główkami przedłużyli Rafał Pietrzak z Flavio Paixao. Wreszcie Conrado dograł na szesnasty metr, gdzie Paixao wyczyścił sobie przestrzeń, po czym oddał mierzony strzał przy lewym słupku. To jego 107. gol w Ekstraklasie.

Zagłębie jeszcze przed przerwą powinno było doprowadzić do wyrównania. W sumie oddało nawet więcej strzałów, ale po żadnym piłka nie zatrzepotała w siatce. Okazje mieli Filip Starzyński, Damjan Bohar czy wreszcie Martin Doleżal.

Na drugą połowę Piotr Stokowiec dołożył czterech młodzieżowców, więc Miedziowi mieli na boisku aż sześciu zawodników z rocznika 2001 i młodszych. To spotkanie mogło się różnie potoczyć, gdyby jeden z nich, Łukasz Łakomy kopnął nieco niżej.

Lechia jednak wytrzymał napór, by w 67 minucie podwyższyć wynik. Ładnym strzałem popisał się wychowanek Zagłębia, Jarosław Kubicki, który nie okazał radości. W końcówce sektor gości jeszcze raz uniósł ręce w geście triumfu, bo z podania Flavio Paixao użytek zrobił Michał Nalepa. To drugie wyjazdowe zwycięstwo pod wodzą Marcina Kaczmarka.

Jeżeli ten mecz miał zadecydować o przyszłości trenera Stokowca w Zagłębiu to jutro możemy spodziewać się oficjalnego komunikatu klubu w tej sprawie. - Możemy co pół roku zmieniać trenerów, ale to nic nie zbuduje. Nikt nie powtórzył tutaj wyników, które zbudowałem ja podczas mojego pierwszego pobytu. Jako osoba, która wiele zrobiła dla Zagłębia, oczekuję należytego szacunku - stwierdził Stokowiec na pomeczowej konferencji.

Oceny piłkarzy po meczu Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk (w skali 1-6):

Zagłębie Lubin:

• Kacper Bieszczad - 3
  • Bartosz Kopacz - 2
  • Jarosław Jach - 2
  • Tomasz Makowski - 2 (Filip Kocaba - 3)
  • Guram Giorbelidze - 2
  • Martin Doleżal - 2 (Rafał Adamski - 2)
  • Filip Starzyński - 2 (Tomasz Pieńko - 3)
  • Kacper Chodyna - 2
  • Bartłomiej Kłudka - 2 (Tornike Gaprindaszwili - bez oceny)