Piotr Rzepecki
Canal+ Sport screen
PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa wygrała z Radomiakiem Radom w "meczu przyjaźni" 2:0. Tym samym drużyna ze stolicy zbliżyła się do Rakowa Częstochowa na 6 punktów. Jak odpowie lider w jutrzejszym starciu z Cracovią?

PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom - Legia Warszawa 0:2 (0:1)

Mecz przyjaźni, jak nazywane jest starcie obu tych zespołów z Mazowsza, był od początku pod dyktandem Legii. To przyjezdni częściej byli przy piłce i wykreowali więcej groźnych sytuacji. Na bramkę Gabriela Kobylaka uderzali Filip Mladenović, Paweł Wszołek i Josue, ale wszystkie te strzały obronił bramkarz, który przed meczem odebrał nagrodę za najlepszego młodzieżowca lutego.

Na przerwę jednak obie drużyny schodziły przy wyniku 0:1. Rzut karny na bramkę zamienił Josue. Powód jedenastki? Ręką pod własną bramką zagrał Mike Cestor, a opiekujący się systemem VAR Szymon Marciniak wezwał arbitra Krzysztofa Jakubika do monitora i ten wskazał na wapno.

Druga połowa. Maciej Rosołek - wejście smoka
Golem wyrównującym zapachniało po godzinie gry. Leonardo Rocha wyskoczył najwyżej do dogrania i próbował zaskoczyć bramkarza głową. Dominik Hładun, który zastępuje między słupkami kontuzjowanego Kacpra Tobiasza kapitalnie wybronił ten strzał.

Kilka minut później po dograniu z rzutu rożnego swoich sił spróbował Francisco Ramos. Główka pomocnika nie mogła zagrozić Hładunowi - czujnością wykazał się golkiper gości.

Natychmiast po tym strzale Legia wyprowadziła kontrę i podanie Pawła Wszołka wykończył wprowadzony minutę wcześniej Maciej Rosołek. Napastnik technicznie posłał piłkę do siatki i ustalił wynik.

Legia goni lidera. Raków czuje oddech

Legia Warszawa ma już 52 punkty na koncie. Dystans do Rakowa stopniał do sześciu oczek. Lider z Częstochowy jutro spotka się z Cracovią. Podopieczni Marka Papszuna z "Pasami" bardzo nie lubią grać. Jeszcze ani razu bowiem Raków za kadencji Papszuna w Ekstraklasie nie pokonał drużyny z Krakowa (3 remisy, 4 porażki).

Z kolei w pierwszej kolejce po przerwie reprezentacyjnej 1 kwietnia Legia spotka się z Rakowem przy Łazienkowskiej. Będzie to arcyważny mecz w kontekście nawet mistrzostwa Polski.

Piłkarz meczu: Josue