Krzysztof Kowalski
Legia przy Łazienkowskiej pokonała Radomiaka 1:0
Legia przy Łazienkowskiej pokonała Radomiaka 1:0 Adam Jankowski
PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa przy Łazienkowskiej wymęczyła zwycięstwo nad Radomiakiem Radom 1:0 (0:0). Na wagę trzech punktów trafił w końcówce Rafał Augustyniak. Stołeczny zespół zaprezentował się słabo, ale odebrał fotel lidera Wiśle Płock, która swój mecz 8. kolejki rozegra w poniedziałek.

PKO Ekstraklasa: Legia Warszawa - Radomiak Radom 1:0

Spotkanie rozpoczęło się z niemal 10-minutowym opóźnieniem spowodowanym wspólnym racowiskiem kibiców Legii i Radomiaka.

Pierwsza połowa nie przyniosła wielu emocji. Gospodarze, którzy z pucharowego meczu w Niecieczy wrócili w czwartek nad ranem, grali wolno i bez pomysłu, a najlepszą sytuację strzelecką stworzył Radomiak. Maurides z najbliższej odległości trafił jednak w nogę Kacpra Tobiasza.

Przeszło 25 tysięcy kibiców na bramkę musiało czekać aż do 83. minuty. W roli egzekutora wystąpił Rafał Augustyniak. Nowy nabytek Legii uderzył płasko przy lewym słupku i mimo interwencji Gabriela Kobylaka piłka wpadła do siatki. - Ciężki strzał po koźle. Do tego byłem zasłonięty - tłumaczył się po meczu bramkarz Radomiaka.

Stołeczny zespół z dorobkiem 17 punktów przejął prowadzenie w ekstraklasowej tabeli. Punkt mniej ma Wisła Płock (w poniedziałek zagra u siebie z Górnikiem Zabrze). W następnej kolejce Legia w hicie 9. kolejki zmierzy się z w Częstochowie z Rakowem, a Radomiak skonfrontuje się z rewelacyjnymi Nafciarzami.

Oceny piłkarzy po meczu Legia Warszawa - Radomiak Radom (w skali 1-6):

Legia Warszawa

• Kacper Tobiasz - 4
  • Mattias Johansson - 3 (Maik Nawrocki - bez oceny)
  • Rafał Augustyniak - 4
  • Artur Jędrzejczyk - 3
  • Filip Mladenović - 3
  • Bartosz Slisz - 3
  • Paweł Wszołek - 3 (Maciej Rosołek - bez oceny)
  • Josue - 3
  • Bartosz Kapustka - 3 (Ernest Muci - 4)
  • Robert Pich - 2 (Makana Baku - 3)
  • Carlitos - 3 (Patryk Sokołowski - bez oceny)