PKO Ekstraklasa. Przedostatnia drużyna zagrała z pierwszą, więc końcowy wynik nie jest zaskoczeniem. Górnik Łęczna przegrał na własnym stadionie z Pogonią Szczecin 0:4. Brylował Kamil Grosicki - autor bramki, asysty i dwóch innych wypracowanych trafień. Jego techniczny strzał okazał się ozdobą spotkania.

PKO Ekstraklasa. Górnik Łęczna - Pogoń Szczecin 0:4

Dzięki zwycięstwu Pogoń odzyskała pierwsze miejsce. Wczoraj "zabrał" je bowiem Lech Poznań, a dzisiaj również Raków Częstochowa. Ale drużyna ze Szczecina też wygrała swój mecz i znów posiada punkt przewagi.

Mimo trudnych warunków pogodowych Pogoń zagrała równy, dobry mecz. W obu połowach zdobyła po dwie bramki. Prowadzenie dał najmłodszy na boisku - 19-letni Mariusz Fornalczyk. Była to dopiero 10 minuta gry.

Nie minęło kolejnych dziesięć minut a Pogoń miała na koncie dwa trafienie. W kolejnej akcji popisał się Kamil Grosicki. Reprezentant Polski z okolicy narożnika szesnastki oddał techniczny strzał w okienko. Nie kopnął mocno, ale bardzo precyzyjnie, upewniając się wcześniej parokrotnie, gdzie stoi bramkarz Maciej Gostosmki.

Górnik próbował się odgryźć, ale dzisiaj nie był mu pisany nawet gol honorowy. Pogoń za to nie popuściła. Na 3:0 podwyższył Luka Zahović po akcji Grosickiego. Turbo miał też swoje znaczenie przy ostatniej bramce, bo wystawił piłkę Maciejowi Żurawskiemu.

Oceny piłkarzy po meczu Górnik Łęczna - Pogoń Szczecin (w skali 1-6):

Górnik Łęczna

• Maciej Gostomski - 2
  • Bartosz Rymaniak - 3
  • Tomasz Midzierski - 2 (Szymon Drewniak - 3)
  • Jonatan De Amo - 3
  • Leandro - 3
  • Serhij Krykun - 3 (Marcel Wędrychowski - 3)
  • Łukasz Szramowski - 2 (Kryspin Szcześniak - 3)
  • Janusz Gol - 3
  • Jason Lokilo - 3
  • Damian Gąska - 3 (Alex Serrano - 3)
  • Bartosz Śpiączka - 3 (Przemysław Banaszak - 3)