ŁKS ośmieszył się w meczu z Wisłą. Spadek Korony Kielce
ŁKS ośmieszył się w meczu z Wisłą. Spadek Korony Kielce Fot. Grzegorz Galasinski
PKO Ekstraklasa. Odmieniony ŁKS Łódź i tak przegrał - 1:2. Bramki z Wisłą Kraków tracił w kuriozalnych okolicznościach. Ten wynik sprawia, że do 1 ligi spada Korona Kielce.

Mecz ŁKS Łódź - Wisła Kraków 1:2
ŁKS spadł do 1 ligi pod koniec czerwca, ale dziś jego piłkarze mieli o co grać. O swoją przyszłość. Kilku z nich, jak np. Pirulo, dało znak, że jeszcze rokuje. Hiszpan przed przerwą miał kilka udanych akcji i jako jedyny trafił do siatki - po raz pierwszy dla beniaminka w ekstraklasie.

Co jednak z tego, że ŁKS tworzył akcje, jak i tak przegrał mecz? Zaznaczmy: przegrał na własne życzenie. Przed przerwą do wyrównania doprowadził Alon Turgeman. Stało się tak, ponieważ Jan Grzesik z autu podał wprost do Chuki - asystenta Turgemana...

Mnóstwo prezentów ŁKS rozdał też po przerwie. W polu karnym sfaulowali Jan Sobociński i Maksymilian Rozwandowicz. Pierwszą próbę wykorzystał Turgeman, drugą obronił Arkadiusz Malarz (uderzał Rafał Boguski).

Zwycięstwo Wisły sprawia, że Korona jeszcze przed meczem z Arką (godz. 20:30) dowiaduje się o spadku do 1 ligi. Gdynianie też zlecą dziś z ligi, o ile w Kielcach nie ugrają korzystnego wyniku.

Dla Korony to spadek po jedenastu sezonach z rzędu w ekstraklasie.

Piłkarz meczu: Alon Turgeman
Atrakcyjność meczu: 7/10

TRANSFERY w GOL24

Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje

PKO Ekstraklasa. Sezon jeszcze trwa, ale kluby ruszyły na łowy. Do 2 lipca potwierdzonych zostało jedenaście transferów. Tak się składa, że wśród nich jest bramkarz i dziesięciu zawodników z pola, z różnych formacji, toteż ułożyliśmy pierwszą jedenastkę. Zobaczcie, jak się przedstawia. W naszej jedenastce znajdziecie: - ośmiu Polaków, Serba, Niemca oraz Łotysza- dwóch reprezentantów kadr narodowych i dwóch z kadr młodzieżowych - trzech graczy wywodzących się z PKO Ekstraklasy, trzech z Fortuna 1 ligi, jednego z 2 ligi, a także gracza z niemieckiej 2. Bundesligi i holenderskiej Eredivisie oraz dwóch z rozgrywek juniorskich.