Jakub Maj
Jakub Maj
Fot Arkadiusz Gola
Lukas Podolski po raz drugi w swojej karierze wygrał konkurs na najładniejszą bramkę roku w niemieckim magazynie Sportschau. Bramka z połowy boiska w wykonaniu piłkarza Górniak okazała się bezkonkurencyjna.

Bramka Lukasa Podolskiego zebrała bardzo duża liczbę głosów. Aż 43 tysiące kibiców zagłosowało na trafienie 37-latka z połowy boiska. Mowa o golu, który padł w spotkaniu z Pogonią Szczecin 5 listopada 2022 roku. W w 73 minucie po przechwycie Podolski zauważył, że bramkarz Bartosz Klebaniuk jest daleko od bramki, toteż oddał strzał jeszcze z własnej połowy. Mocny, precyzyjny lob okazał się zabójczy dla Pogoni.

Lukas Podolski wygrał głosowanie w niemieckim magazynie po raz drugi. Pierwszy raz zdobył popularną nagrodę w 2017, kiedy występował w Galatasaray. Cudowną bramkę strzelił jednak w meczu reprezentacji Niemiec. 22 marca nasi zachodni sąsiedzi mierzyli się z Anglią. Niemcy wygrali 1:0, a decydującego gola strzelił Lukas Podolski.

Następnym mecz Lukas Podolski zagra 12 lutego z Radomiakiem Radom. Niemiec z polskimi korzeniami ma w tym sezonie dwie bramki i pięć asyst.