PKO Ekstraklasa. Mariusz Lewandowski - trener Radomiaka Radom po zremisowanym meczu wyjazdowym z Wisłą Płock: Czujemy niedosyt po tym meczu

Bartosz Wartałowicz
Polska Press
Radomiak Radom zremisował 1:1 wyjazdowy mecz z Wisłą Płock w ramach 26 kolejki PKO Ekstraklasy. Po meczu, na konferencji prasowej głos zabrał trener Zielonych - Mariusz Lewandowski, który skomentował postawę swojego zespołu i mówił o braku formy w spotkaniach domowych.

Trener Mariusz Lewandowski o meczu Wisły Płock z Radomiakiem Radom

Było dużo walki, dużo sytuacji czysto piłkarskich, dużo klarownych sytuacji pod jedną i pod drugą bramką. W pierwszej połowie wydaje mi się, że to Radomiak lepiej mógł wykorzystać sytuacje, które stwarzał, po błędach w rozegraniu Wisły Płock. Dobrą okazję miał Semedo, były sytuacje Alvesa czy Machado. W drugiej połowie ten mecz był bardziej wyrównany, po zdobyciu gola na 1:0 chcieliśmy podwyższyć prowadzenie, nie udało się to i spotkanie zakończyło się remisem. Na pewno ten punkt jest cenną zdobyczą, ale czujemy niedosyt, bo mogliśmy zwyciężyć

- powiedział trener Mariusz Lewandowski.

Mariusz Lewandowski o słabszej formie Radomiaka Radom w meczach domowych

Szkoleniowiec też poruszył kwestię lepszej postawy zespołu w meczach wyjazdowych, w porównaniu do spotkań w Radomiu.

My lubimy grać u siebie, zespół wtedy czuje wsparcie kibiców. Czasami zdarza się tak, że w danej rundzie ta gra nasza różni się w meczach wyjazdowych i domowych i na wyjeździe punktujemy lepiej. Też może być coś w głowach piłkarzy, że czują większą swobodę, za dużo chcą. Nie ma lepszego momentu, żeby zmienić tę statystykę w meczach domowych, niż mecz z Rakowem Częstochowa