Piotr Rzepecki
PKO Ekstraklasa. W Zabrzu wybiła 26 minuta i konfrontacja Górnika z Lechią Gdańsk została przerwana. Sędzia Damian Sylwestrzak wraz z piłkarzami podjęli decyzję o niekontynuowaniu gry. Piłkarze i sztaby udali się do szatni. Blisko godzinę trwała wymuszona przerwa, po której piłkarze wrócili do gry.

Mecz w Zabrzu wstrzymany. Piłkarze zeszli do szatni

W okolicach 20 minty opady w Zabrzu przybrały na intensywności. Gra była coraz bardziej uciążliwa. Mimo wymiany piłki na pomarańczową, ta była coraz mniej widoczna, a opady śniegu nie ustawały i widoczność spadła w zasadzie do minium.

W 26 minucie gwiżdżący arbiter z Wrocławia Damian Sylwestrzak podjął decyzję o przerwaniu zawodów. Piłkarzy zaprosił do szatni, a pracownicy klubu zajęli się odśnieżaniem murawy.

- Procedur w takich przypadkach właściwie nie ma. Oceniamy realny czas, ile to może potrwać. Na ten moment przerwa może trwać w okolicach 10 minut - poinformowała reporterka Canal+ Sport Daria Kabała-Malarz.

Przypomnijmy, pierwszy mecz 19. kolejki PKO Ekstraklasy między Wisłą Płock a Wartą Poznań się nie odbył właśnie z uwagi na paraliżujący śnieg. Mecz kolejny, Widzewa z Jagiellonią odbył się pół godziny później niż planowano z uwagi na pracę związaną z odśnieżaniem murawy w Łodzi.

Jeden z użytkowników Twittera zwrócił uwagę, że pojazd, którym odśnieżana jest linia boczna ma z tyłu zamontowaną... paletę. I to właśnie nią odśnieża część murawy oraz fragmenty przy linii bocznej.

Aktualizacja: O 18:22 piłkarze obu drużyn pojawili się na murawie. Po kilkuminutowym rozruchu powinni wrócić do zawodów. W Zabrzu już nie sypie. Jedynym problemem pozostaje śnieg, który jest na bieżąco odśnieżany z murawy.

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Przez blisko dwa miesiące kibice reprezentacji Polski żyli tematem wyboru nowego selekcjonera. Dziś odliczamy już tylko dni do debiutu Fernando Santosa w roli następcy Czesława Michniewicza. Do meczu z Czechami w el. Euro 2024 pozostało niewiele czasu, więc po (nie)udanym Mundialu w Katarze trzeba szukać nowych piłkarzy, tym bardziej że kontuzje odnieśli Arkadiusz Milik czy Sebastian Szymański. Oto lista 10 kandydatów, którym 68-letni Portugalczyk powinien koniecznie się przyjrzeć. Sprawdź kolejne nazwiska, klikając w prawo

Reprezentacja. Kogo powinien powołać Fernando Santos do repr...