PKO Ekstraklasa. Mecz we Wrocławiu pod napięciem. Śląsk jednak pokonał Cracovię

Mecz we Wrocławiu pod napięciem. Śląsk jednak pokonał Cracovię
Mecz we Wrocławiu pod napięciem. Śląsk jednak pokonał Cracovię Pawel Relikowski / Polskapress
PKO Ekstraklasa. Tak emocjonujących meczów życzymy sobie co kolejkę. Śląsk Wrocław po ciekawiej drugiej połowie pokonał Cracovię 3:1 (2:0). Dzięki wygranej przynajmniej na moment zagościł na ligowym podium.

Mecz Śląsk Wrocław - Cracovia 3:1

Wynik mógł być różny. Śląsk miał prawo wygrać wyżej, Cracovia przy odrobinie szczęścia miała prawo powalczyć o odrobienie strat jak z Rakowem Częstochowa (2:2). Ostatecznie punkty jednak zostały we Wrocławiu - zasłużenie.

Śląsk zrobił więcej, żeby wygrać. Stworzył mnóstwo okazji w obu połowach. Dość powiedzieć, że dwa razy przed szansą na gola stanął nawet Piotr Celeban. Po jednym ze strzałów obrońcy piłka obiła poprzeczkę.

Prowadzenie dla Śląska uzyskał Erik Exposito. Hiszpan pierwszy raz w sezonie zagrał od początku i tę okazję wykorzystał. Trafił po świetnym podaniu od Dino Stigleca, które poprzedziło zagranie Krzysztofa Mączyńskiego. Cracovia w tym czasie nie wykorzystała sytuacji Filipa Piszczka - trzech sytuacji.

W drugiej połowie mecz jeszcze bardziej się otworzył. Śląsk podwyższył na 2:0 za sprawą Wojciecha Golli, ale Cracovia złapała kontakt po rzucie karnym. Strzelił Sergiu Hanca, myląc Matusa Putnockiego. Rumun chwilę potem dwa razy uderzał bezpośrednio z... rzutu rożnego, ale słowacki bramkarz już nie dał się zaskoczyć.

Ostatnią bramkę dla Śląska zdobył niezawodny dziś Exposito. Cracovia mogła ponownie złapać kontakt, ale w 84 minucie Hanca nie wykorzystał drugiej jedenastki podyktowanej po ręce Stigleca, który wyleciał z boiska - strzał wyczuł bowiem Putnocky.

Piłkarz meczu: Erik Exposito
Atrakcyjność meczu: 8/10

Linetty, Bednarek, Kownacki, Kędziora, ostatnio Jóźwiak i Gumny... Lech Poznań dobrze szkoli, jeszcze lepiej wprowadza do dorosłej piłki (grając o podium trener wystawia nawet kilku młodzieżowców!), a potem sprzedaje za sensowne kwoty, czego dowodem są choćby wymienieni piłkarze. Ponoć istnieje niepisana zasada, że każdy zdolny talent dostaje zielone światlo na transfer po rozegraniu określonej liczby spotkań. Może tak, może nie. W każdym razie Lech ma już kilku zawodników, których potencjalnie sprzeda w przyszłym roku, a poszczególne kwoty sięgną co najmniej kilku milionów euro. Tu w negocjacjach sprzymierzeńcem może okazać się dobra postawa w rozgrywkach Ligi Europy - oby!Przedstawiamy listę lechitów, którzy w krótkiej perspektywie czasowej mogą odejść do innych, większych klubów, by rozwijać swoje kariery.

Na tych piłkarzach Lech Poznań zarobi ciężkie miliony euro. ...