Młodzi Polacy dali zwycięstwo... Cracovii. Warta pogrążona w kryzysie
Młodzi Polacy dali zwycięstwo... Cracovii. Warta pogrążona w kryzysie Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
PKO Ekstraklasa. Dziewiąty z rzędu mecz Warty Poznań bez zwycięstwa. Tym razem drużyna Piotra Tworka przegrała z Cracovią 0:2. Zadecydowały gole młodzieżowców: Michała Rakoczego i wprowadzonego Jakuba Myszora.

PKO Ekstraklasa. Cracovia - Warta Poznań 2:0

Widowisku z trybun przy Kałuży przyglądał się były trener Legii Warszawa, Aleksandar Vuković. To ważna informacja w kontekście trwającego kryzysu w Warcie.

W pierwszej połowie mecz nie był zbyt atrakcyjny. Warta ograniczyła się głównie do bronienia, co znalazło odzwierciedlenie w liczbie wymienionych podań. Z kolei Cracovia oddała niewiele strzałów. Najbliżej szczęścia był główkujący Sergiu Hanca.

Grę Warty nieco ożywiło wejście Mateusza Czyżyckiego. Na początku drugiej połowy drużyna z Poznania miała dwie-trzy okazje na gola, ale za każdym razem na jej drodze stanął Lukas Hrosso.

Cracovia objęła prowadzenie w 58 minucie. Do dograniu z lewej strony (i rykoszecie) piłka trafiła pod nogę Michała Rakoczego, który kopnął mocno z paru metrów.

Wynik na 2:0 w pierwszej minucie doliczonego czasu ustalił wprowadzony Jakub Myszor. Dzięki wygranej Cracovia jest już punkt za piątym Śląskiem Wrocław.

Piłkarz meczu: Michał Rakoczy
Atrakcyjność meczu: 5/10

PKO Ekstraklasa. W niedzielę wzrok skierujemy na Łazienkowską. Legia Warszawa jako mistrz będący dopiero na piętnastym miejscu zagra z Lechem Poznań, który jako lider jest na dobrej drodze, by tytuł zdobyć. Sprawdziliśmy, czego (i kogo) oba drużyny mogą sobie pozazdrościć przed najbliższym meczem.