Mecz Cracovia - Piast Gliwice 1:0 Andrzej Banaś
PKO Ekstraklasa. Trzecia drużyna zeszłego sezonu wciąż bez zwycięstwa! W 7. kolejce Piast Gliwice zaliczył już szóstą porażkę. Przegrał nieszczęśliwie - 0:1 na wyjeździe z Cracovią. To największy kryzys za kadencji Waldemara Fornalika.

Mecz Cracovia - Piast Gliwice 1:0

Za nami pierwszy mecz w ekstraklasie bez udziału publiczności.

Aż ciężko uwierzyć w położenie Piasta. Zespół z Gliwic od dawna słynął z regularnego punktowania, a tymczasem zamyka ligową tabelę z 1 punktem na 21 możliwych. Lepiej punktuje nawet Cracovia (5), która zaczęła przecież z ujemnymi punktami.

To nie tak, że Piast zagrał beznadziejnie. Miał wiele okazji na bramkę - zwłaszcza w drugiej połowie. W decydujących momentach jego piłkarze jednak uderzali albo niecelnie, albo w młodzieżowca, Karola Niemczyckiego (poprzeczkę obił Tomasz Jodłowiec, nad bramką uderzał Michał Żyro, w bramkarza trafił Sebastian Milewski).

Cracovia objęła prowadzenie w 24 minucie, kiedy karnego wykorzystał Pelle van Amersfoort. Sędzia Paweł Raczkowski podyktował jedenastkę, bo sfaulowany został Dami Sadiković. Nowy pomocnik notuje całkiem udane wejście do drużyny, jeśli weźmiemy pod uwagę również występ w Superpucharze. Niestety, dziś opuścił boisko z kontuzją.

W drugiej połowie Cracovia powinna była "zamknąć" mecz drugą bramką, lecz pomylił się Tomas Vestenicky. Za bohatera uznajemy zatem Karola Niemczyckiego. Po raz pierwszy w karierze zachował czyste konto w ekstraklasie (wcześniej to samo zrobił w 1 lidze jako gracz Puszczy Niepołomice).

Tym zwycięstwem Cracovia przerwała serię pięciu mecżów bez wygranej (cztery remisy i porażka).

Piłkarz meczu: Karol Niemczycki
Atrakcyjność meczu: 5/10

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Materiał oryginalny: PKO Ekstraklasa. Niesamowity pech Piasta. Grał dobrze, ale znowu przegrał - z Cracovią - Gol24