red
Piast - Górnik LIVE! Gliwiczanie szybko objęli prowadzenie. Powrót Urbana
Piast - Górnik LIVE! Gliwiczanie szybko objęli prowadzenie. Powrót Urbana PAP/Zbigniew Meissner
Piast Gliwice - Górnik Zabrze ONLINE. W piątek o godzinie 20:30 w śląskich derbach dziesiąty Piast zmierzy się z piętnastym Górnikiem. Na ławce gości zasiądzie Jan Urban. Czy nowy-stary trener da impuls walczącej o utrzymanie drużynie? Początek spotkania w piątek o godzinie 20:30. Gdzie oglądać mecz Piast - Górnik na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa. Mecz Piast Gliwice - Górnik Zabrze ONLINE

Jan Urban po dziewięciu miesiącach wrócił na stanowisko trenera Górnika. W przerwie na mecze reprezentacyjne przyjrzał się swoim podopiecznym nie tylko na treningach, ale również podczas gry kontrolnej. Zabrzanie pokazali się w niej z jak najlepszej strony pokonując Raków Częstochowa 3:1.

W ligowej tabeli Górnik zajmuje miejsce tuż nad strefą spadkową, ale jego strata do dziesiątego Piasta wynosi tylko dwa punkty. Wrześniowy mecz w Zabrzu zakończył się remisem 3:3, mimo że Piast w 14. minucie prowadził 2:0, a gospodarze ustalili wynik w ostatniej minucie doliczonego czasu gry.

- Nie ma już co do tego wracać. Górnik ma innego trenera, my też, wiele rzeczy się zmieniło. Oba zespoły wiedzą co grają, widzimy jak wygląda tabela. Dziesięć drużyn jest zamieszanych w walkę o utrzymanie – powiedział Damian Kądzior, mający za sobą występy w Górniku.

Gliwiczanie utrzymują ostatnio wysoką dyspozycję. W ostatnich czterech spotkaniach zdobyli dziesięć punktów, ale nie uciekli zbyt daleko od strefy spadkowej. - Dlatego zdajemy sobie sprawę z tego, że musimy punktować. Ten dobry okres da nam dodatkowego +kopa+. Podolski to klasowy zawodnik, widać, że ma duży wpływ na grę drużyny. My też mamy bardzo dobrą linię środkową i obrońców, wierzę że uda się go zatrzymać - zaznaczył Kądzior.

Trener Piasta Aleksandar Vuković, który jesienią zastąpił Waldemara Fornalika, dał w trakcie reprezentacyjnej przerwy trzy dni wolnego swoim zawodnikom. - Spodziewamy się innego ustawienia gości. Każda zmiana szkoleniowca daje drużynie pewien bodziec. W Górniku dodatkowo wrócił trener ważny dla klubu i znający ten zespół. Z marszu wie, co trzeba robić. Musimy być gotowi na zmotywowanego rywala, grającego z determinacją i odpowiedzieć tym samym – powiedział Serb.

Nie zagrają w meczu Piast Gliwice - Górnik Zabrze

Piast Gliwice: Patryk Dziczek (pauza za kartki), Tomas Huk, Tihomir Kostadinov (urazy)

Górnik Zabrze: Blaz Vrhovec.

Mecz Piast Gliwice - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Piast - Górnik w Canal+ Sport. Stream w internecie na stronie i w aplikacji Canal+ Online. Komentuje duet Marcin Rosłoń, Kamil Kosowski. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 20:30 - zapraszamy!

20:30 Piast Gliwice - Górnik Zabrze transmisja
CANAL+ SPORT

(oprac. własne, PAP)

Diletta Leotta to włoska prezenterka telewizyjna, która jest nazywana "najpiękniejszą dziennikarką na świecie". Na początku roku 31-latka potwierdziła związek ze znanym piłkarzem - Lorisem Kariusem. Teraz szczęśliwa para spodziewa się dziecka. Aby zobaczyć wszystkie zdjęcia klikaj strzałkę w prawo!

Najpiękniejsza dziennikarka na świecie jest w ciąży. Ojcem b...