Piast zwyciężył w Mielcu dzięki końcówce! Beznadziejna seria Stali
Piast zwyciężył w Mielcu dzięki końcówce! Beznadziejna seria Stali PAP/Darek Delmanowicz
PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice w ostatnim kwadransie obił Stal Mielec i wygrał mecz 2:0. Z rzutu karnego trafił Patryk Dziczek, a po kontrze wynik ustalił Kamil Wilczek. Drużyna Aleksandara Vukovicia awansowała z piętnastego na dwunaste miejsce.

PKO Ekstraklasa. Mecz Stal Mielec - Piast Gliwice 0:2

Ten mecz długo pozostawał nieatrakcyjny. Dość powiedzieć, że do przerwy oddano w nim ledwie jeden celny strzał. Najbliżej szczęścia był Jakub Czerwiński. Po błyskotliwym rozegraniu rzutu wolnego stoper obił poprzeczkę. Stal odpowiedziała uderzeniem w słupek po rykoszecie od Damiana Kądziora.

W drugiej połowie zdecydowanie lepiej wyglądał Piast. Po akcji Kądziora, który zszedł przed upływem godziny, świetnie prawą nogą interweniował Bartosz Mrozek. Zawodnik wypożyczony z Lecha Poznań jednak i tak nie zachował czystego konta.

Stal straciła pierwszą bramkę przez rzut karny. Po analizie VAR sędzia Paweł Raczkowski zauważył zagranie ręką Macieja Wolskiego, kiedy w 77 minucie nastrzelił go Jorge Felix. Jedenastkę pewnie wykorzystał Patryk Dziczek, który trafił w ten sposób także z Cracovią. Dziś wybrał lewy róg, gdzie zresztą rzucił się Mrozek, ale nie sięgnął piłki ręką.

Piast łapie oddech, Stal ma duży problem

W końcówce Stal postawiła wszystko na jedną kartę. I nadziała się na zabójczą kontrę. Po podaniu Grzegorza Tomasiewicza wynik uderzeniem lewą nogą ustalił Kamil Wilczek.

Dzięki wygranej Piast na chwilę awansował na dwunaste miejsce. Do następnego weekendu ma spokój. Bez względu na pozostałe wyniki na pewno nie spadnie do strefy spadkowej.

To trzecie zwycięstwo Piasta w tym roku. Zespół Vukovicia uległ tylko pretendentom do tytułu, czyli Rakowowi Częstochowa i Legii Warszawa.

Za to Stal na przełamanie czeka aż od listopada. To seria siedmiu meczów bez wygranej (trzy remisy, cztery porażki). Widać gołym okiem jak drużyna tęskni za Saidem Hamuliciem, który kontynuuje karierę we Francji.

Z tabeli za ten rok wynika, że gorzej od Stali punktuje tylko Wisła Płock.

Oceny piłkarzy po meczu Stal - Piast (w skali 1-6):