Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piast Gliwice - Wisła Płock 2:2
Piast Gliwice - Wisła Płock 2:2 Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice rzutem na taśmę uratował remis z Wisłą Płock (2:2) w piątkowym meczu 8. kolejki PKO Ekstraklasy. Piłkarze Waldemara Fornalika tuż po przerwie objęli prowadzenie, ale bardzo szybko stracili dwa gole po rzutach rożnych. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy, bo w 96. minucie rzut karny wykorzystał Michał Żyro.

Piłkarze Piasta Gliwice wciąż pozostają bez zwycięstwa w PKO Ekstraklasie. Podopieczni trenera Waldemara Fornalika nadal mają ogromne problemy ze zdobywaniem bramek. Dość powiedzieć, że częściej trafiają w tym sezonie w obramowanie bramki niż do siatki. Dotąd w lidze strzelili zaledwie pięć goli, za to aż sześciokrotnie obijali poprzeczki i słupki rywali.

W meczu z Wisłą Piast dwukrotnie sprawdził wytrzymałość poprzeczki gości i były to najlepsze okazje gospodarzy do zdobycia prowadzenia w I połowie. Już w 9. minucie z linii pola karnego w ten element bramki trafił Jakub Świerczok, a tuż przed przerwą po uderzeniu z dystansu Patryka Sokołowskiego Krzysztof Kamiński sparował piłkę na poprzeczkę.

Goście z Płocka skupiali się na obronie i do przerwy oddali tylko jeden celny, ale słaby strzał Mateusza Szwocha. Na szczęście po zmianie stron emocji było trochę więcej.

Zaraz po zmianie stron minimalnie pomylił się Sokołowski. Gliwiczanie w końcu objęli jednak prowadzenie. Po dośrodkowaniu Świerczoka Jakub Rzeźniczak źle wybił piłkę i z prezentu skorzystał Tiago Alves. Portugalczyk z bliska skierował piłkę do siatki zdobywając swojego pierwszego gola w PKO Ekstraklasie.

Odpowiedź płocczan była jednak natychmiastowa. Po centrze z rogu Szwocha piłkę głową zgrał Cillian Sheridan, a Rzeźniczka zamknął akcję na "długim" słupku rehabilitując się za błąd przy stracie gola. Goście poszli za ciosem i chwilę później Szwoch znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale Frantisek Plach sparował piłkę na róg. Po centrze spod chorągiewki Wisła wyszła na prowadzenie, bo z idealnego dośrodkowania Szwocha skorzystał Alan Uryga.

Po tym ciosie Piast długo nie potrafił się podnieść. Trener Fornalik dokonywał kolejnych zmian w składzie - swoje okazje mieli rezerwowi Michał Żyro i Patryk Lipski, ale gliwiczanie wyrównali dopiero w 6. minucie doliczonego czasu gry. Damian Zbozień sfaulował w polu karnym Dominika Steczyka, a jedenastkę wykorzystał Żyro.