PKO Ekstraklasa. Piast zagrał z głową. Trzecie z rzędu zwycięstwo gliwiczan

Rafał Musioł
Piast Gliwice wciąż liczy się w walce o europejskie puchary
Piast Gliwice wciąż liczy się w walce o europejskie puchary Lucyna Nenow
PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice pokonał u siebie Jagiellonię Białystok (2:1) w meczu 30. kolejki. Gospodarze obie bramki zdobyli po uderzaniach głową. Druga połowa została przedłużona aż o 12 minut z powodu ciągnącej się w nieskończoności interwencji VAR.

PKO Ekstraklasa: Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 2:1

Jak padły bramki?

• 47 min 1:0 - Damian Kądzior dośrodkował na pole karne Jagiellonii. Tam do piłki dopadł Martin Konczkowski i zagrał na głowę Jakuba Holubka, a Słowak mocnym strzałem dał prowadzenie swojej drużynie.
  • 53 min 2:0 - Tom Hateley dośrodkował z rzutu wolnego wprost na głowę Jakuba Czerwińskiego, a ten precyzyjnym uderzeniem podwyższył na 2:0.
  • 66 min 2:1 - Znakomita wrzutka z głębi pola Bojana Nasticia trafiła wprost na nogę Bartosza Bidy, a ten uderzeniem przy bliższym słupku wpakował piłkę do bramki Frantiska Placha.

Piast Gliwice wciąż walczy o czwarte miejsce dające przepustkę do europejskich pucharów. W sobotę zespół Waldemara Fornalika pokonał Jagiellonię Białystok, która wciąż nie może być pewna utrzymania w PKO Ekstraklasie. Mecz miał dwie różne połowy. W pierwszej z boiska wiało nudą, w drugiej działo się sporo, a kibice przeżyli duże emocje. Sędzia Tomasz Kwiatkowski doliczył do niej dwanaście minut, a stało się tak za sprawą VAR-u, który długo analizował trzy sytuacje, w tym jedną, z golem dla gości, przez blisko osiem minut!

Gliwiczanie dwie bramki strzelili w ciągu sześciu minut. Najpierw Jakub Holubek uderzeniem głową zamknął dośrodkowanie Martina Konczkowskiego, a potem - także główką - do siatki trafił Jakub Czerwiński po centrze z rzutu wolnego Toma Hateleya.

Jagiellonia podjęła walkę. Jednego gola jej nie uznano, drugiego - po wspomnianych długich minutach - już tak. Miała też szansę na remis, ale świetnie spisał się Frantisek Plach. Błyszczał zresztą także Zlatan Alomerović, broniąc akcje sam na sam z Kamilem Wilczkiem i Arkadiuszem Pyrką. Ten drugi zaliczył także trafienie w poprzeczkę.

• Tom Hateley - 4
  • Kristopher Vida - 3 (Arkadiusz Pyrka - 2)
  • Michał Chrapek - 3
  • Jakub Holubek - 4
  • Damian Kądzior - 4 (Michael Ameyaw - 3)
  • Kamil Wilczek - 3 (Alberto Toril - 3)

Jagiellonia Białystok

• Zlatan Alomerović - 4
  • Paweł Olszewski - 2 (Bartosz Bida - 4)
  • Michał Pazdan - 3
  • Bogdan Tiru - 3
  • Bojan Nastić - 3
  • Bartłomiej Wdowik - 3 (Fedor Cernych - 3)
  • Taras Romanczuk - 3
  • Karol Struski - 3 (Michał Żyro - 3)
  • Martin Pospisil - 3 (Przemysław Mystkowski - 3_
  • Diego Carioca - 4 (Narek Grigorjan - 3)
  • Marc Gual - 3

Przed Derbami Łodzi, które odbędą się już 3 maja, przypominamy klasyk sprzed lat. Kibice ŁKS i Widzewa odrzucili brzydkie i wulgarne napisy na budynkach w swoich dzielnicach. Odeszli też całkowicie od otwartego obrażania swoich odwiecznych rywali. Nie przestali jednak szydzić z nich, a efektem tego jest dość osobliwe zjawisko. Kto myśli, że Żabka to zoologiczny? Kto myśli, że in vitro to pizzeria? Oto "uprzejmości" kibiców ŁKS-u i Widzewa. Sprawdźcie!