PKO Ekstraklasa. Piąty mecz Legii z rzędu bez straty gola. Cenny punkt Wisły

DW
Legia Warszawa - Wisła Kraków 0:0
Legia Warszawa - Wisła Kraków 0:0 brak
PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa - jako świeżo upieczony mistrz Polski - zremisowała u siebie z Wisłą Kraków 0:0. Biała Gwiazda była defensywnie nastawiona na spotkanie przy ul. Łazienkowskiej, ale miała swoje okazje. W drugiej połowie Stefan Savić zdobył bramkę, lecz zrobił to z pozycji spalonej. Mateusza Lisa nie mógł za to pokonać Tomas Pekhart. Czeski napastnik miał dwie świetne okazje, ale uderzał prosto w golkipera.

Początek meczu - choć nic tego nie zapowiadało - stał pod znakiem lepszej dyspozycji wiślaków. W 7. minucie Yaw Yeboah strzelił z dość ostrego kąta. Na posterunku był Cezary Miszta. Po chwili znowu groźnie było pod bramką Legii. Po wybiciu Wieteski piłka spadła pod nogi skrzydłowego Wisły, ten uderzył z pierwszej piłki, lecz obok słupka. Swoje sytuacje na początku meczu miała również Legia. Filip Mladenović zagrał górna piłkę do Pekharta. Frydrych uprzedził Czecha i wybił futbolówkę tuż sprzed linii bramkowej. Wcześniej był jednak ofsajd. Do przerwy byliśmy świadkami jeszcze jednej groźnej okazji pod bramką Białej Gwiazdy. Bartosz Slisz wrzucił piłkę na głowę Tomasa Pekharta, ale Czech z sześciu metrów trafił w Mateusza Lisa.

W drugiej połowie Czech również miał szansę na pokonanie Lisa. Po rzucie rożnym Pekhart obrócił się i silnie uderzył lewą nogą. Bramkarz Wisły odbił futbolówkę do boku. Po godzinie gry to goście mogli wyjść na prowadzenie. Stefan Savić otrzymał świetne podanie od Konrada Gruszkowskiego, obrócił się z piłką i z ośmiu metrów zapakował piłkę do siatki. Sędzia odgwizdał jednak pozycję spaloną.

Do końca meczu nie padł gol. Wisła notuje drugi remis 0:0 z rzędu i utrzymuje 12. pozycję w tabeli. Oddala się tym samym od beniaminków o kolejny punkt. Dla zespołu z Łazienkowskiej to piąty mecz z rzędu bez straty gola. Do wyrównania rekordu legionistom brakuje jeszcze dwóch pełnych meczów z czystym kontem.

Atrakcyjność meczu: 3/10
Piłkarz meczu: Mateusz Lis

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Zgadniecie ile transferów przeprowadzono w PKO Ekstraklasie od grudnia do marca włącznie? Jeżeli pominiemy powroty z wypożyczeń to zbiorcza liczba wynosi 65. Do ligi przybyło sporo nowych obcokrajowców: głównie z lig ościennych, ale i z tak odległych jak kazachska czy mołdawska. Z marszu bardzo dobre wrażenie zrobił chyba tylko Makana Baku z Warty Poznań, który przebywa tu na wypożyczeniu. Zdecydowanie więcej było rozczarowań i to im zamierzamy poświęcić w tym miejscu uwagę. Zobaczcie listę pięciu nieudanych transferów, gdzie np. nie zgadza się stosunek ceny do jakości.

Najgorsze zimowe transfery w PKO Ekstraklasie. Kto nie trafi...