PKO Ekstraklasa. Piłkarze z polskiej ligi błysnęli w swoich reprezentacjach. Filip Mladenović i Jesper Karlstroem po asyście. Gol Sappinena

Piotr Rzepecki
PKO Ekstraklasa. Kibice śledzący polską ligę na brak atrakcji w ten weekend nie powinni narzekać. Kilku przedstawicieli Ekstraklasy wystąpiło bowiem w swoich reprezentacjach w walce o Euro 2024. Ich występy nie obeszły się zresztą bez echa. Trafieniem popisał się choćby napastnik Stali Mielec Rauno Sappinen, a asysty zaliczyli Jesper Karlstroem czy Filip Mladenović.

Przerwa reprezentacyjna dobiega końca. We wtorek 28 marca zostaną rozegrane ostatnie mecze w cyklu eliminacji do Euro 2024, a po nich oficjalnie zakończy się termin zgrupowań narodowych reprezentacji i wrócimy do piłki klubowej.

Po asyście piłkarzy Legii Warszawa i Lecha Poznań

Jak poradzili sobie w ostatnich dniach piłkarze z Ekstraklasy? O udanych meczach w kadrze z pewnością może mówić wahadłowy Legii Warszawa Filip Mladenović. Serb, któremu lata wygasa umowa przy Łazienkowskiej jest podstawowym wyborem na lewej stronie w swojej kadrze. Był uczestnikiem katarskiego mundialu, a w 2. kolejce przeciwko Czarnogórze (2:0) zaliczył asystę przy trafieniu napastnika Juventusu Dusana Vlahovica. W meczu z Litwą, wygranym również 2:0, Mladenović nie zagrał.

Do protokołu meczowego wpisał się również środkowy pomocnik Lecha Poznań Jesper Karlstroem. Popularny "Szef" asystował w meczu Szwecja - Azerbejdżan zakończonym wysoką wygraną swojej reprezentacji 5:0. Piłkarz mistrza Polski pojawił się na murawie w 70. minucie i kilka minut później obsłużył podaniem Viktora Gyokeresa.

Cały mecz na prawej obronie rozegrał defensor Pogoni Szczecin Linus Wahlqvist. W reprezentacji Azerbejdżanu z kolei zagrał były obrońca Wisły Płock Anton Kryvotsiuk, który tej zimy przeniósł się z Płocka do koreańskiego Daejeon.

PAP/EPA. Szwecja - Azerbejdżan 5:0

Napastnik Stali Mielec z bramką w reprezentacji

Golem z kolei popisał się napastnik Piasta Gliwice, który jest tej wiosny na zasadzie wypożyczonie piłkarzem Stali Mielec. Mowa o Rauno Sappinenie, który z reprezentacją Estonii mógł sprawić sensację.

Jego gol przeciwko Austrii wyprowadził Estonię na prowadzenie i wynik 0:1 utrzymywał się do 68. minuty. Rywale potrafili odwrócić wynik i wygrali 2:1. Warto dodać, że Sappinenowi asystował były napastnik Cracovii Sergei Zenjov.