PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin męczyła się z Widzewem Łódź. I wtedy Wahan Biczachczjan oddał firmowy strzał na wagę zwycięstwa

Pogoń - Widzew 2:1
Pogoń - Widzew 2:1 Andrzej Szkocki
PKO Ekstraklasa. Widzew Łódź bliski zapunktowania już w 1. kolejce. Beniaminek zagrał niezły mecz w Szczecinie, ale mimo objęcia prowadzenia przegrał z Pogonią 1:2. Portowcom trzy punkty zapewnił Wahan Biczachczjan, uderzając celnie zza szesnastki w 71 minucie.

PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin - Widzew Łódź 2:1

Pogoń po mękach, ale jako jedyna wygrała mecz w lidze bezpośrednio po spotkaniu w europejskich pucharach. Lech Poznań bowiem wczoraj przegrał ze Stalą Mielec 0:2 u siebie, a Lechia Gdańsk dzisiaj z Wisłą Płock 0:3 na wyjeździe.

Gdyby mecz z Widzewem zakończył się jednak choćby podziałem punktów to Pogoń i tak nie miałaby prawa narzekać. Nie osiągnęła takiej przewagi, ani nie stworzyła tylu okazji, żeby mówić o jednostronnym widowisku. Beniaminek z Łodzi potrafił jej zaleźć za skórę zwłaszcza w pierwszej odsłonie. W 19 minucie za sprawą Bartłomieja Pawłowskiego strzelił zresztą gola, a później dołożył kolejnego, ale po spalonym Bożidara Czorbadżijskiego.

Tuż przed przerwą Luka Zahović doprowadził do wyrównania i był to punkt zwrotny w meczu. Z biegiem czasu Pogoń przejęła inicjatywę, aż w końcu techniczne uderzenie z okolicy osiemnastego metra oddał Wahan Biczachczjan, ustalając wynik. To trzecie trafienie Ormianina w siedemnastym występie.

W doliczonym czasie Widzew wysłał do pola karnego Pogoni nawet swojego bramkarza, ale na nic to się zdało. Pogoń wyszarpanym zwycięstwem zrehabilitowała się w oczach kibiców za czwartkową porażkę z półzawodowym KR Reykjavik.

• Damian Dąbrowski - 4
  • Kamil Drygas - 3 (Pontus Almqvist - 3)
  • Sebastian Kowalczyk - 3 (Michał Kucharczyk - 3)
  • Mariusz Fornalczyk - 3 (Wahan Biczachczjan - 4)
  • Kamil Grosicki - 3 (Jean Carlos Silva - 3)
  • Luka Zahović - 4 (Paweł Stolarski - bez oceny)