PKO Ekstraklasa. Zamiast łatwego zwycięstwa jest bolesna porażka. Pogoń Szczecin na własnym stadionie uległa Wiśle Płock 1:2. Jeszcze w ten weekend drużyna Kosty Runjaica może stracić pozycję lidera na rzecz Lecha Poznań lub Rakowa Częstochowa.

PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin - Wisła Płock 1:2

Wynik to bynajmniej nie dzieło przypadku. Nafciarze byli dzisiaj zorganizowani i skupieni. Nie podłamała ich nawet bramka Kamila Grosickiego, który wparował do pola karnego i tam wkręcił w murawę Adama Chrzanowskiego.

Radość Pogoni z prowadzenia trwała niewiele ponad trzy minuty. Jeszcze przed przerwą wyrównał Łukasz Sekulski - autor jedenastego gola w sezonie. Napastnik Wisły oddał strzał, po którym piłka obiła Kostasa Triantafyllopoulosa i w ten sposób spowolniła reakcję Dante Stipicy. Chorwat mimo wyciągnięcia się jak struna nie zdołał odbić do boku.

W drugiej połowie Pogoni zaczęło się spieszyć. Niektórym puszczały też nerwy, jak choćby Grosickiemu, który krzyczał na kolegów. Trener Runjaic po godzinie gry dokonał potrójnej zmiany, ale zamiast poprawy nastąpiło pogorszenie. To w 63 minucie Wisła przeprowadziła zabójczą akcję spod własnej bramki. Kapitalnie zachował się Jorginho, który ją napędził, a na koniec wykończył. To pierwsze trafienie uczestnika tegorocznego Pucharu Narodów Afryki.

Liderująca Pogoń przegrała czwarty mecz w sezonie - pierwszy od lutego (0:3 z Lechem Poznań także u siebie).

Oceny piłkarzy po meczu Pogoń Szczecin - Wisła Płock(w skali 1-6):