Pogoń wygrała z Wartą. O wyniku zadecydowały szybko strzelone gole
Pogoń wygrała z Wartą. O wyniku zadecydowały szybko strzelone gole Głos Wielkopolski
PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin pozostaje w grupie pościgowej za podium. Na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim, dzięki szybko zdobytym bramkom, wygrała z Wartą Poznań 2:1 (2:0).

Mecz Warta Poznań - Pogoń Szczecin 1:2
Warta więcej zrobiła w minutę po zmianie stron niż przez całą pierwszą połowę (!). A świadczą o tym konkretne liczby; od razu po przerwie Michał Jakóbowski zdoby głową bramkę kontaktową, podczas gdy wcześniej z kolegami oddał pole Pogoni. Mowa tu przecież o dwóch straconych bramkach, ledwie 30 procentowym posiadaniu piłki i jednym, na dodatek niecelnym strzale.

Pogoń szybko ustawiła mecz pod siebie. W 7 minucie objęła prowadzenie, w 11 podwyższyła je. Efektowna była pierwsza akcja kiedy po dośrodkowaniu Jakuba Bartkowskiego z powietrza kopnął Alexander Gorgon. Po rzucie rożnym głową poprawił po nim Luka Zahović, który tydzień temu znalazł też sposób na Stal Mielec.

Bilans Pogoni z beniaminkami przedstawia się następująco: dwa zwycięstwa (z Wartą i Stalą), jeden remis (z Podbeskidziem), 5 bramek zdobytych, 2 stracone.

Jeżeli w środę Pogoń pokona Lecha Poznań w zaległym meczu to wskoczy na podium.

Dla Warty dzisiejsza porażka jest trzecią z rzędu, a ósmą w ogóle.

Piłkarz meczu: Alexander Gorgon