DW
Śląsk Wrocław - ŁKS Łódź 4:0 (3:0)
Śląsk Wrocław - ŁKS Łódź 4:0 (3:0) Pawel Relikowski / Polskapress
PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław potwierdził pucharowe zapędy i bardzo efektownie wygrał z ŁKS-em. Beniaminek naszej ligi nie miał żadnych szans w starciu z trzecim zespołem ligowej stawki, tracąc pierwzego gola już w 5. minucie. Po nieco ponad 20 minutach wrocławianie prowadzili już 3:0, a załamani goście czekali tylko na końcowy gwizdek. Ostateczny wynik to 4:0, bo w drugiej połowie, do dwóch asyst Erik Expósito dołożył również gola.

Jak padły bramki?

• 5 minuta - Erik Expósito cofnął się po piłkę do środka pola, zagrał prostopadle do Markovicia, ten urwał się obrońcom i gdy Serb znalazł się już blisko bramki, uderzył płasko na dalszy słupek.
  • 17 minuta - Akcja lewą stroną boiska, Stiglec zagrywa do Picha, ten od razu piętką odgrywa do obrońcy. Gdy Chorwat był już przed polem karnym, wymienił jeszcze piłkę z Expósito i z zimną krwią pokonał Malarza.
  • 24 minuta - Pich przyjął futbolówkę, błyskawicznie obrócił się z nią i dograł do wybiegającego Płachety. Skrzydłowego niezwykle trudno dogonić, więc ten pobiegł co sił w nogach i mocnym strzałem pod poprzeczkę podwyższył prowadzenie.
  • 75 minuta - Dośrodkowanie z rzutu rożnego, do piłki najwyżej wyskoczył Erik Expósito. Mocno uderzył na bramkę, futbolówka odbiła się od linii bramkowej i wróciła na boisko. W powtórkach dopiero widać było, że Hiszpan zmieścił to uderzenie i do dwóch asyst zaliczył gola.

Piłkarz meczu: Erik Expósito
Atrakcyjność meczu: 8/10

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Powiększa się lista krajów, w których mecze PKO Ekstraklasy będą transmitowane. Śmiało można powiedzieć, że zmagania polskich piłkarzy będzie oglądała cała Europa. Zobacz, gdzie za granicą można oglądać mecze naszej ligi!

Cała Europa chce oglądać Ekstraklasę? Zobacz, gdzie za grani...