Górnik - Stal 1:3
Górnik - Stal 1:3 Karina Trojok
PKO Ekstraklasa. Wbić trzy bramki przy Roosevelta to jest coś. Stal Mielec odwróciła wynik meczu, pokonując Górnika Zabrze 3:1. Świetnie wypadł jej nowy napastnik odnaleziony na Litwie. Widowisko obejrzało 13 043 osób.

PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze - Stal Mielec 1:3

Górnik zapomniał o dwóch meczach: że gra się do końca i że jeśli jest okazja na dobicie to trzeba ją bezwzględnie wykorzystać. Początek wypadł dla niego dość obiecująco. Już w 13 minucie prowadzenie dał Paweł Olkowski. Boczny obrońca na wślizgu zwieńczył podanie Lukasa Podolskiego.

Potem właśnie Poldi powinien był trafić w akcji z 19 minuty. Ale koszmarnie się pomylił. W sytuacji sam na sam z bramkarzem zbyt długo zwlekał z decyzją, przez co zabrano mu piłkę. To się zemściło, choć nie od razu.

Stal odwróciła wynik golami z 42 i 45 minuty, kiedy Górnik był już najwyraźniej myślami w szatni. Do wyrównania doprowadził rewelacyjny Said Hamulic. Holender z bośniackim paszportem wkręcił w murawę i Rafała Janickiego, i Aleksandra Paluszka, po czym uderzył nie do obrony przy prawym słupku.

Decydujący o prowadzeniu Stali gol wędruje na konto bramkarza. Kevin Broll źle ustawił się na linii, przez co nie zdążył dogonić piłki po uderzeniu Macieja Domańskiego z rzutu wolnego. Ten gol był ozdobą całego meczu.

Krótko po rozpoczęciu drugiej połowy Domański dobił Górnika, gdy załadował piłkę pod poprzeczkę po odegraniu piętą od Hamulicia. Stal ma już dziesięć punktów, Górnik tylko sześć.

Górnik od 85 minuty biegał w dziesiątkę z powodu czerwonej kartki dla Brolla, który dopuścił się faulu poza szesnastką. Jako że trener Bartosch Gaul do tego czasu zdążył wykorzystać limit zmian, to między słupkami stanął Krzysztof Kubica, który od razu wybronił próbę Piotra Wlazły.

Oceny piłkarzy po meczu Górnik Zabrze - Stal Mielec (w skali 1-6):