PKO Ekstraklasa. Porażka mistrza Polski na koniec roku. Świetny Merebaszwili

DW
Wisła Płock - Piast Gliwice 2:1 (1:1)
Wisła Płock - Piast Gliwice 2:1 (1:1) Fot. Tomasz Ho£Od / Polska Press
PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice znów przegrał na własne życzenie. Mistrzowie Polski przerwali w minionym tygodniu serię trzech porażek, ale po skromnej wygranej znów okazali się słabsi od rywali. Tym razem stracili punkty w Płocku i to właśnie Wisła przełamała zwycięską niemoc. Gole dla gospodarzy strzelił Giorgi Merebaszwili. Goście odpowiedzieli tylko jednym trafieniem Gerarda Badii.

Wisła Płock notowała przed tym meczem fatalną serię sześciu meczów bez zwycięstwa. Jeszcze niedawno plasowali się nawet na 1. miejscu, a teraz po tym nie zostało zupełnie nic. Tuż przed końcem roku ekipa Radosława Sobolewskiego miała coś do udowodnienia. Przeciwko nim stanęli mistrzowie Polski, którzy również w tym sezonie nie zachwycają. Przeplatają dobre serię, tymi dużo słabszymi. Lepiej rok zakończyli jednak Nafciarze.

Pierwszy gol padł już w 16. minucie spotkania. Dominik Furman dograł w pole karne, piłka spadła pod nogi Giorgi Merebaszwilego, który oddał mocny strzał na bramkę Piasta. Piłka odbiła się od Patryka Sokołowskiego i wpadła do siatki. Po trzech minutach mogło być już 2:0 również po strzale Gruzina, ale po błędzie defensywy Piasta sytuację uratował Frantisek Plach.

W 34. minucie Piast wyrównał. Patryk Sokołowski dograł idealnie na głowę Gerarda Badii, który musiał tylko dobrze złożyć się do strzału. Zrobił to i pokonał bramkarza rywali. Po trzech minutach to gliwiczanie stracili szansę na wyjście na prowadzenie. Jorge Felix uderzył mocno z woleja i futbolówka minimalnie minęła bramkę.

Tuż po przerwie wynik meczu ustalił nie kto inny, jak Merebaszwili. Skrzydłowy Wisły spokojnie minął trzech rywali i huknął z 17 metrów w samo okienko. Cudowna bramka.

Wisła Płock pokonuje Piasta Gliwice i przerywa serię meczów bez zwycięstwa. Na koniec roku gliwiczanie plasują się na 6. miejscu, natomiast Wisła Płock czeka jeszcze na spotkanie Jagiellonii, ktora może ją wyprzedzić w walce o górną ósemkę tabeli.

Atrakcyjność meczu: 6/10
Piłkarz meczu: Giorgi Merebaszwili

PKO EKSTRAKLASA w GOL24

Grudzień to miesiąc ostatnich meczów w roku. To jednak także miesiąc rozliczeń - rozliczeń pracy trenerów, dyrektorów sportowych, ale przede wszystkim piłkarzy. Kilka klubów z ekstraklasy, 1 i 2 ligi już poinformowało o swoich listach transferowych. Zobaczcie, kto jest do wzięcia od 1 stycznia.

Kto odchodzi? Czystki w klubach ekstraklasy, 1 i 2 ligi [LIS...