Przełamanie Śląska. Piorunująca końcówka pierwszej połowy
Przełamanie Śląska. Piorunująca końcówka pierwszej połowy Pawel Relikowski / Polskapress
PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław wygrał pierwszy mecz w tym roku. Udało się dopiero za piątym podejście, dzięki końcówce pierwszej połowy. Na deskach Pogoń Szczecin (1:2), której obie bramki wbił Erik Exposito.

Mecz Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 2:1

Niewiele zapowiadało taki scenariusz. Pogoń dobrze weszła w mecz czego dowodem okazała się bramka Jakuba Bartkowskiego. Śląsk nie dość, że musiał gonić to jeszcze stracił Mariusza Pawelca, który poprosił o zmianę.

Wydawało się, że Pogoń kontroluje mecz (miała kilka innych strzałów), ale przed przerwą ewidentnie się zdrzemnęła. Wykorzystał to Erik Exposito. Hiszpan oddał jedyne celne strzały, wykorzystując niezdecydowanie rywali. Kto wie czy te trzy minuty nie uratowały "głowy" trenera Vitezslava Lavicki.

Śląsk przerwał czteromeczową przeplatankę porażek i remisów. Pogoń w trzech ostatnich kolejkach ugrała tylko punkt, wobec czego do liderującej Legii Warszawa traci już cztery. Strata byłaby odrobinę mniejsza, gdyby w drugiej połowie Kamil Drygas nie trafił w słupek, lecz do siatki.

Co ciekawe, Śląsk obok Pogoni to jedyny zespół w ekstraklasie, który nie zaznał goryczy porażki na własnym stadionie.

Piłkarz meczu: Erik Exposito
Atrakcyjność meczu: 5/10

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Górnik Zabrze - Legia Warszawa: Tłum kibiców pod stadionem d...