Raphael Rossi strzelił gola i miał udział przy drugim
PKO Ekstraklasa. Dziewięć żółtych kartek, dwie czerwone - mnóstwo niezdrowych emocji przyniósł mecz w Lubinie. Ostatecznie Zagłębie przegrało z Radomiakiem Radom 0:2. Beniaminek dzięki świetnej serii umacnia się na piątym miejscu.

PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin - Radomiak Radom 0:2
Radomiak przetrwał napór Zagłębia z pierwszych minut, a potem ruszył po swoje. Bardzo łatwo przedostawał się z piłką w pole karne lub jego okolice. Oddał wprawdzie tyle samo strzałów, ale w przeciwieństwie do przeciwnika lepiej nastawił celowniki.

Mecz powinien był rozpocząć się od bramki dla Zagłębia. Powinien, ale nie rozpoczął, ponieważ Sasa Żivec z najbliższej odległości kopnął nad poprzeczką. To się zemściło. W 14 minucie osamotniony Raphael Rossi skierował piłkę do siatki Zagłębia. Uderzył głową, po dośrodkowaniu Leandro.

Zaprzepaszczona okazja przez Żivca

Radomiak podwyższył dzięki Karolowi Angielskiemu, któremu podanie przedłużył Maurides. Obaj napastnicy, którzy w Krakowie kłócili się o wykonanie rzutu karnego, wypadli na medal.

Fatum nie opuściło Zagłębia nawet po zmianie stron. Dość powiedzieć, że Filip Starzyński zmarnował jedenastkę (wyczuł go Filip Majchrowicz), a Aleksandar Pantić kopnął obok słupka w najlepszej sytuacji z gry. W gonieniu za wynikiem nie pomogło nawet wyrzucenie z boiska Karola Angielskiego, który musiał opuścić murawę po 64 minutach. Sędzia czerwoną kartkę pokazał również Sasy Baliciowi. Obrońca jako rezerwowy wbiegł na murawę i uderzył Luisa Machado w twarz.

"Z liścia" w twarz. Balić zasłużył na dyskwalifikację

Dla Radomiaka to siódmy mecz z rzędu bez porażki (cztery zwycięstwa po trzech remisach). Na wyjeździe wygrał dopiero drugi raz.

Piłkarz meczu: Maurides