PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa pokonał Piasta Gliwice. Mecz był wart uwagi

Beniaminek pokonał mistrza. Mecz wart uwagi!
Beniaminek pokonał mistrza. Mecz wart uwagi! Piotr Tokarczyk
PKO Ekstraklasa. Dwa gole na otwarcie 24. kolejki. Raków Częstochowa pokonał Piasta Gliwice 2:0 (1:0). Do siatki trafili Daniel Bartl i Felicio Brown Forbes. Na trybunach w Bełchatowie zasiadło 2011 widzów w tym delegacja mistrzów Polski.

Mecz Raków Częstochowa - Piast Gliwice 2:0

Ten mecz nie powinien zakończyć się takim wynikiem. Raków zrobił za dużo, by tak "skromnie" wygrać. Z drugiej strony... Piast też miał swoje okazje, ale jakoś żadnej nie wykorzystał. W drugiej połowie przy wyniku 0:1 pomylili się choćby Patryk Sokołowski i Sebastian Milewski, którzy z kilku metrów kopnęli nad poprzeczką.

To był dynamiczny, otwarty mecz. Przyjazny dla widza postronnego. Raków tak jak w Gdyni (niefortunne 2:3 z Arką) dobrze wypadł zwłaszcza przed przerwą. Wtedy zdobył swoją pierwszą bramkę. W 16 minucie huknął w okienko Daniel Bartl, wykorzystując wpadkę Bartosza Rymaniaka, który zgubił piłkę tuż przed polem karnym.

Sam Bartl stworzył sobie dwie inne dogodne sytuacje. W drugiej odsłonie bliski szczęścia był też Miłosz Szczepański, ale interwencją na notę popisał się Frantisek Plach.

Dopiero kontratak z 80 minut przesądził o zwycięstwie Rakowa. Po szybkim wyjściu z własnej szesnastki piłkę do pustej bramki skierował Felicio Brown Forbes. Asystował mu Fran Tudor.

Piłkarz meczu: Miłosz Szczepański