Jacek Sroka
Jacek Sroka
Piotr Krzyżanowski
PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa przegrał walkę o mistrzostwo Polski z Lechem Poznań. W meczu o przedłużenie szans zamiast wygrać to przegrał z Zagłębiem Lubin 0:1. Jeszcze nie wiadomo czy zespół Marka Papszuna zostanie nawet wicemistrzem. Wiadomo natomiast, że Miedziowi tym wynikiem zapewnili sobie utrzymanie.

PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin - Raków Częstochowa 1:0

W Lubinie drużyna broniąca się przed spadkiem grała z kandydatem do mistrzostwa Polski, ale na boisku nie było widać tej różnicy. Spotkanie było wyrównane. W pierwszej połowie groźniejsi byli gospodarze. Częstochowianie nie oddali ani jednego celnego strzału.

Lubinianie szukali swoich szans w strzałach z dystansu. Najpierw potężnie uderzył Kacper Chodyna. Vladan Kovacević odbił piłkę, ale dobitka Erika Daniela poszybowała wysoko nad bramką. Później czeski napastnik sam zdecydował się na złamanie akcji do środka i strzał w kierunku dalszego słupka, ale bośniacki bramkarz Rakowa sparował piłkę do boku.

Częstochowianie najlepszą okazję mieli po centrze z prawej strony przedłużonej przez Vladislavsa Gutkovskisa. Głową z pięciu metrów strzelał Mateusz Wdowiak, ale Bartosz Kopacz zablokował to uderzenie. Okazję po centrze z wolnego miał też Oskar Krzyżak. Młodzieżowiec Rakowa strzelił jednak nad poprzeczką.

W doliczonym czasie drugiej połowy sędzia Paweł Raczkowski podszedł do ekranu, by podjąć decyzję w sprawie jedenastki dla Zagłębia. Po obejrzeniu kilku powtórek uznał, że doszło do zagrania ręką przez Zorana Arsenicia. Okazji nie przepuścił autor jedynej bramki, Kacper Chodyna czym przypieczętował utrzymanie w ekstraklasie.

Raków jako zdobywca Pucharu Polski (i potencjalny wicemistrz) będzie reprezentować naszą federację w eliminacjach Ligi Konferencji. W debiutanckiej edycji opadł dopiero w czwartej, czyli decydującej rundzie. W dwumeczu lepszy okazał się belgijski Gent (1:0, 0:3).

• Łukas Poręba - 3
  • Filip Starzyński - 3 (Aleksandar Scekić - 3)
  • Łukasz Poręba - 3 (Tomasz Pieńko - bez oceny)