Mecz Raków - Legia
Mecz Raków - Legia Bartłomiej Romanek
PKO Ekstraklasa. Pierwsza połowa dla ustępującego mistrza Polski, druga zdecydowanie dla kandydata do tytułu. W Częstochowie Raków zremisował z Legią Warszawa 1:1 (0:1) w hicie 26. kolejki. Wynik oznacza, że nowym-starym liderem została Pogoń Szczecin.

PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa - Legia Warszawa 1:1

Częstochowa przywitała Legię pięknym słońcem i kompletem publiczności (około 5 tys. widzów). Mecz był wyrównany, można rzec na styku. O wyniku pierwszej połowy zadecydował jedyny celny strzał ze strony warszawskiej drużyny. Doszło do niego tuż przed przerwą. Po przechwycie Legia wpadła w pole karne z lewej strony. Na długim słupku dośrodkowanie od Macieja Rosołka zamknął Paweł Wszołek.

Raków długo miał kłopot z wypracowaniem okazji, ale w końcu pomocną dłoń wyciągnęli do niego obrońcy Legii. W 69 minucie Mateusz Wieteska sfaulował w polu karnym Giannisa Papanikolaou i sędzia Szymon Marciniak odgwizdał jedenastkę, którą uderzeniem w prawy róg wykorzystał Ivi Lopez. Dla Hiszpana była to czternasta bramka w tym sezonie. Żaden inny ligowiec nie może poszczycić się takim dorobkiem.

Piłkarze Marka Papszuna chcieli pójść za ciosem. Chwilę po wyrównaniu po ładnej akcji okazję miał Wdowiak. Skrzydłowy gospodarzy strzelił jednak tuż obok słupka. Mimo wielu minut do końca wynik ani nie drgnął, choć w doliczonym czasie poprzeczkę obił Lopez po fantastycznym strzale z nieoczywistej pozycji.

Remis w Częstochowie na pewno cieszy Pogoń Szczecin, która wróciła na fotel lidera, i Lecha Poznań, który zrówna się z Rakowem punktami, jeśli w meczu na 100-lecie istnienia ogra Jagiellonię Białystok.

Oceny piłkarzy po meczu Raków Częstochowa - Legia Warszawa (w skali 1-6):

Raków Częstochowa

• Vladan Kovacević - 3
  • Fran Tudor - 3
  • Tomas Petrasek - 3
  • Andrzej Niewulis - 3 (Walerian Gwilia - 3)
  • Ben Lederman - 3
  • Giannis Papanikolaou - 1
  • Patryk Kun - 3
  • Deian Sorescu - 3
  • Ivi Lopez - 4
  • Mateusz Wdowiak - 3 (Milan Rundić - bez oceny)
  • Vladislavs Gutkovskis - 2 (Ilja Szkurin - 3)

Legia Warszawa

• Cezary Miszta - 3
  • Mattias Johansson - 3
  • Mateusz Wieteska - 2
  • Lindsay Rose - 3
  • Yuri Ribeiro - 3 (Artur Jędrzejczyk - 3)
  • Jurgen Celhaka - 4
  • Bartosz Slisz - 3
  • Paweł Wszołek - 4
  • Josue - 4
  • Maciej Rosołek - 3 (Benjamin Verbić - bez oceny)
  • Tomas Pekhart - 3 (Rafael Lopes - 3)

Piłkarz meczu: Ivi Lopez
Atrakcyjność meczu: 6/10

Przygotowania do jubileuszowego meczu na 100-lecie Lecha Poznań cały czas trwają, ale większość jest już gotowa. Stadion i okolice już są przystrojone w barwach Kolejorza, a wokół stadionu widać już byłych piłkarzy Lecha, którzy zostali wybrani przez kibiców poznańskiego klubu w plebiscycie organizowanym przez klub wraz z Głosem Wielkopolskim, czyli "Złotą Jedenastkę Lecha Poznań". Ostateczne jej kształt poznamy w sobotę w przerwie meczu z Jagiellonią, ale już teraz Kolejorz odsłonił karty. Także na pojazdach komunikacji miejskiej widać flagi Lecha Poznań. Zobaczcie zdjęcia, jak okolice stadionu przy Bułgarskiej są przygotowane na ten historyczny mecz ---->"Lewy" złożył życzenia Lechowi Poznań!Jakie atrakcje czekają na kibiców przy Bułgarskiej?Jak Kolejorz radził sobie w meczach przy pełnych trybunach?Jagiellonia to dla Lecha wyjątkowo niewygodny ryrwal

Lech Poznań jest gotowy na mecz na 100-lecie. Wszystko zapię...

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani