PKO Ekstraklasa. Raz, dwa, trzy, cztery - mało! 5:2. Jagiellonia Białystok rozniosła Wisłę Płock. Przełamanie w niemal wymarzonym stylu

2020-11-23  bialystok jagiellonia wisla plock  ekstraklasa  fot wojciech wojtkielewicz kurier poranny / gazeta wspolczesna
2020-11-23 bialystok jagiellonia wisla plock ekstraklasa fot wojciech wojtkielewicz kurier poranny / gazeta wspolczesna Wojciech Wojtkielewicz
PKO Ekstraklasa. Wynik iście hokejowy. Jagiellonia Białystok rozjechała Wisłę Płock, wygrywając aż 5:2 (2:0). Hat-trick skompletował Jakov Puljić, a trzy asysty zapisał Tomas Prikryl.

Mecz Jagiellonia Białystok - Wisła Płock 5:2
To rekord sezonu jeśli chodzi o liczbę zdobytych bramek. Wyżej od Jagiellonii wygrała natomiast tylko Wisła Kraków. "Biała Gwiazda" pokonała bowiem Stal Mielec 6:0.

Jagiellonia zasługuje na najwyższe pochwały, tym bardziej że ostatnio zaliczyła trzy porazki z rzędu. Wisła notuje za to fatalne dni, bo w zeszłym tygodniu po karnych odpadła z Pucharu Polski, przegrywając z Pogonią Szczecin. Czy trener Radosław Sobolewski powinien obawiać się o posadę?

Dziś obronę Wisły ośmieszyłaby nawet drużyna juniorów. Mateusz Szwoch w przerwie zaznaczył, że razem z kolegami zachował się jak amator. Mówił tak komentując utratę bramki na 0:1, kiedy po rzucie wolnym piłka powędrowała do niepilnowanego Jakova Puljicia:

Puljić ten mecz zakończył z hat-trickiem, a to oznacza, że na koncie ma pięć ligowych trafień. Jagiellonia zagrała pazernie. Nie odpuściła nawet po przerwie, gdy Wisła prosiła o najniższy wymiar kary. Jaka szkoda, że zabrakło kibiców, bo tak dobrego spektaklu w Białymstoku nie było od dawna!

Piłkarz meczu: Jakov Puljić