red
Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:1 (0:1)
Zagłębie Lubin - Pogoń Szczecin 1:1 (0:1) Polska Press
PKO Ekstraklasa. W drugim, piątkowym meczu 29. kolejki PKO Ekstraklasy Zagłębie Lubin podejmowało Pogoń Szczecin. Portowcy szybko wyszli na prowadzenie po trafieniu Michała Kucharczyka, ale Miedziowi wyrównali po przerwie. Z perspektywy tabeli remis nikogo nie powinien zadowolić. Pogoń traci szanse na podium, a Zagłębie oddala się od europejskich pucharów.

Po wyraźnej zwyżce formy w ostatnich tygodniach gospodarze dzisiejszego spotkania plasowali się na 6. miejscu w tabeli z dorobkiem 40 punktów. Piłkarze Martina Seveli celowali w miejsce czwarte, które premiuje grę w eliminacjach Ligi Konfederacji. Z kolei szczecinianie, którzy zgromadzili 51 punktów, znajdują się na najniższym stopniu podium. W tabeli mogą wyprzedzić jedynie Raków, ale tym jednym punktem znacznie utrudnili sobie zadanie.

Spotkanie zaczęło się fantastycznie dla ekipy Pogoni. Już w 8. minucie Rafał Kurzawa zacentrował na dalszy słupek do Michała Kucharczyka. Jego strzał głową został zablokowany przez Sasę Balicia, ale równocześnie do piłki ruszyli Dominik Hładun i Djordje Crnomarković, którzy zderzyli się ze sobą, zostawiając "Kuchemu" sporo miejsca i czasu do strzału. Były legionista nie mógł tego zmarnować i tak oto goście mieli w garści ważnego gola.

Z ekipy Portowców dał o sobie znać jeszcze Adrian Benedyczak, którego potężnie uderzenie Dominik Hładun przeniósł nad poprzeczką. W 27. minucie Michał Kucharczyk popisał się idealnym zagraniem w prawą stronę pola karnego do Kacpra Kozłowskiego. Ten podał płasko na 5. metr do Benedyczaka, który nie zdołał zamknąć akcji.

Pogoń miała swoje okazje, o czym doskonale świadczy też akcja z 61. minuty. Rafał Kurzawa zagrał z lewej strony w okolice narożnika pola bramkowego do Sebastiana Kowalczyka, który chciał przerzucić piłkę nad wysuniętym Dominikiem Hładunem. Ten zdołał musnąć ją tak, że przeleciała wzdłuż linii bramkowej.

Goście szukali drugiej bramki, ale to Zagłębie powiedziało ostatnie słowo w tym spotkaniu. Bardzo dobre dośrodkowanie Filipa Starzyńskiego z rzutu wolnego na bliższy słupek. Karol Podliński wyskoczył najwyżej na piątym metrze i uderzeniem głową posłał piłkę do siatki tuż przy słupku, uprzedzając wychodzącego z bramki Dante Stipicę.

Zagłębie Lubin remisuje z Pogonią Szczecin 1:1. Na gola Michała Kucharczyka po przerwie odpowiedział Karol Podliński.