Piotr Szymański
Radomiak Radom - Legia Warszawa 3:1
Radomiak Radom - Legia Warszawa 3:1 Sylwester Szymczak
PKO Ekstraklasa. Po 36 latach Ekstraklasa wróciła do Radomia. I to w jakim stylu! W meczu 2. kolejki Radomiak pokonał Legię Warszawa (3:1) przy pełnych trybunach. Mistrz Polski rozpoczął spotkanie w mocno rezerwowym składzie i przeliczył się w pojedynku ze zwycięzcą Fortuna 1 Ligi. Po przerwie było mnóstwo emocji - obejrzeliśmy cztery gole i trzy czerwone kartki.

Mecz Radomiak Radom - Legia Warszawa 3:1 (31.07.2021)

Jak padły bramki?

• 1:0 (46. minuta) - Fantastyczny początek drugiej odsłony w wykonaniu piłkarzy Dariusza Banasika. Po rykoszecie piłkę w polu karnym przyjął Mateusz Radecki, który płaskim strzałem tuż przy bliższym słupku zaskoczył młodego bramkarza Legii.
  • 2:0 (80. minuta) - Kombinacyjną akcja Felipe Nascimento z Leandro sfinalizował płaskim uderzeniem Karol Angielski. Kacper Tobiasz był bezradny.
  • 2:1 (81. minuta) - Szybka odpowiedź legionistów. W polu karnym Rafael Lopes podał do Maika Nawrockiego, który mocnym uderzeniem z bliska wpisał się na listę strzelców.
  • 3:1 (90+6. minuta) - Do trzech razy sztuka. Rezerwowy Dominik Sokół, będąc sam na sam, w końcu pokonał bramkarza Legii

Kibice Radomiaka na powrót do Ekstraklasy czekali... 36 lat. Spotkanie z aktualnym mistrzem Polski zaczęli z przytupem, bo od zaprezentowania efektownej oprawy z udziałem rac. A piłkarze? Grali ambitnie, pokazali ogromną wolę walki. W najgroźniejszej akcji w pierwszej połowie Goncalo Silva trafił głową w słupek po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Filipe Nascimento.

Tuż po zmianie stron Radomiak objął prowadzenie. Po rykoszecie piłka trafiła tuż przed bramkę prosto pod nogi Mateusza Radeckiego, który uderzył po krótkim rogu, o którym kompletnie zapomniał młody bramkarz Legii. Futbolówka po drodze przeszła jeszcze między nogami Mateusza Wieteski.

Kilka minut później mogło być już 2:0, ale tym razem Kacper Tobiasz obronił nogami strzał Radeckiego.

W 67. minucie legioniści mocno skomplikowali sobie sytuację na boisku. Filip Mladenović w pojedynku uderzył ręką w szyję Damiana Jakubika i obejrzał czerwoną kartkę.

Słupek po raz drugi uratował mistrzów Polski w 79. minucie po strzale z główki Raphaela Rossiego. Ale co się odwlecze, to nie uciecze. Chwilę później Karol Angielski płaskim uderzeniem z 15 metrów podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Legia złapała kontakt już minutę później. W szesnastce znalazł się środkowy obrońca Maik Nawrocki i z bliska wpakował piłkę do siatki. Na 5 minut przed końcem z boiska wyleciało dwóch kolejnych zawodników - Nascimento, który po faulu na nim nie utrzymał nerwów na wodzy oraz Josue za bezpardonowe potraktowanie Dawida Abramowicza.

Radomiak przypieczętował sensacyjne zwycięstwo w 96. minucie. W swojej trzeciej dogodnej sytuacji w końcu nie pomylił się rezerwowy Dominik Sokół i będąc sam na sam pokonał bramkarza Legii.

Atrakcyjność meczu: 8/10
Piłkarz meczu: Mateusz Radecki

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Ekstraklasa transfery. Nowy sezon PKO Ekstraklasy już rozpoczęty. Najwyższa klasa rozgrywkowa została rozszerzona i tym razem rywalizuje ze sobą aż 18 zespołów. Które drużyny najlepiej wykorzystały letnią przerwę na przebudowanie kadry i znalezienie wzmocnień? Sprawdź wszystkie potwierdzone transfery w PKO Ekstraklasie! Stan na 12 sierpnia 2021.

Ekstraklasa transfery. Wszystkie letnie TRANSFERY w PKO Ekst...