Raków Częstochowa - Wisła Kraków 1:0
Raków Częstochowa - Wisła Kraków 1:0 Piotr Tokarczyk
PKO Ekstraklasa. Wisłę Kraków należy już traktować jako kandydata do spadku. Dzisiaj drużyna Macieja Stolarczyka poległa w Bełchatowie. Przegrała z Rakowem Częstochowa 0:1 (0:0).

Mecz Raków Częstochowa - Wisła Kraków 1:0

Wisła przystępowała do meczu z czternastego miejsca, mając serię pięciu porażek z rzędu. Na dodatek podczas rozgrzewki straciła wracającego po kontuzji Vullneta Bashę, a w czasie pierwszej połowy także Michała Maka - z tego samego powodu. To się nie mogło dobrze skończyć, nawet biorąc pod uwagę dzisiejszą dyspozycję Rakowa...

Raków rozpoczął z animuszem, chcąc szybko załatwić sprawę. Przeprowadził kilka groźnych akcji, spośród których przynajmniej jedna powinna była skończyć się bramką. Im dalej było w las, tym zespół Marka Papszuna spisywał się coraz gorzej. Jedyne zagrożenie stwarzał właściwie po rzutach wolnych i rożnych.

Stałe fragmenty są jednak jego specjalnością. W 83 minucie Raków objął prowadzenie, którego nie oddał do samego końca. Po wrzutce Petra Schwarza z rzutu wolnego piłkę do siatki skierował kapitan Tomas Petrasek. Czech wielkiej radości nie okazał, bo zdawał sobie sprawę, że ten mecz nie należał do najlepszych.

W przeciągu 90 minut Raków oddał dwa celne strzały. Wisła - jeden. To jej dziewiąta porażka w sezonie.

Piłkarz meczu: Tomas Petrasek

Atrakcyjność meczu:[/b[ 2/10