Śląsk kończy rok zwycięstwem nad Wartą. Jesień poza podium
Śląsk kończy rok zwycięstwem nad Wartą. Jesień poza podium Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
PKO Ekstraklasa. Śląsk Wrocław zrehabilitował się za przegrane derby. W ostatnim meczu tego roku pokonał na własnym stadionie Wartę Poznań 2:1 (1:0). Do siatki trafili stoper Israel Puerto i skrzydłowy Bartłomiej Pawłowski.

Mecz Śląsk Wrocław - Warta Poznań 2:1
Po trzech tygodniach przerwy do składu Śląska powrócił Lubambo Musonda. Przy linii zabrakło natomiast Vitezslava Lavicki i drugiego trenera, Zdenka Svobody. Obaj przeziębili się, dlatego zespół poprowadził asystent Paweł Barylski.

Śląsk szybko przeszedł do czynów. Prowadzenie objął w 5 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową do siatki trafił Israel Puerto. Dla Hiszpana to pierwszy gol w sezonie i zarazem trzeci w 41. występie dla wrocławskiego zespołu.

Z powodu kontuzji tylko połowę rozegrał Krzysztof Mączyński. Śląsk podwyższył prowadzenie w 54 minucie. Akcja bramkowa również rozpoczęła się po kornerze. Tym razem do siatki trafił jednak Bartłomiej Pawłowski.

Kwadrans przed końcem odpowiedział Robert Janicki. Warta ambitnie walczyła o drugą bramkę, ale zatrzymali ją Michał Szromnik i m.in. Mark Tamas, który potrafił wybić piłkę sprzed linii.

Śląsk wskoczył na czwarte miejsce, ale czeka jeszcze na wyniki meczów Górnika Zabrze i Zagłębia Lubin.

Piłkarz meczu: Bartłomiej Pawłowski
Atrakcyjność meczu: 6/10

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Prowadzenie klubu na centralnym poziomie nie jest problemem dla dużego miasta. Na poziomie minimum 3 ligi są jednak drużyny, które nie potrzebują ogromnych aglomeracji, by osiągnąć sportowy sukces. Często trybuny na ich stadionach przekraczają liczbę mieszkańców miejscowości! Każdy z zespołów ma swoją historię i unikalny styl. Zobaczcie 11 najmniejszych miejscowości w Polsce, które mają klub przynajmniej w 3 lidze.

11 najmniejszych miejscowości w Polsce, które mają klub przy...