Śląsk ograł Piasta. Błysnęli nowi piłkarze i stary wyjadacz
Śląsk ograł Piasta. Błysnęli nowi piłkarze i stary wyjadacz fot. Paweł Relikowski
PKO Ekstraklasa. W meczu 1. kolejki Śląsk Wrocław wygrał z Piastem Gliwice 2:0 (1:0). Po golu strzelili debiutujący napastnik Fabian Piasecki oraz stoper Piotr Celeban.

Mecz Śląsk Wrocław - Piast Gliwice 2:0
Z różnych względów Śląsk zagrał w dość kombinowanym składzie - zwłaszcza jeśli chodzi o obsadę obrony. Od pierwszej minuty zadebiutowało w lidze dwóch zawodników: Mateusz Praszelik i Fabian Piasecki. Po latach ponownie zagrał też Waldemar Sobota. W Piaście debiuty dopiero po przerwie: weszli pomocnik Patryk Lipski, skrzydłowy Arkadiusz Pyrka i dwaj napastnicy: Jakub Świerczok oraz Michał Żyro.

W inauguracyjnej kolejce wygrywają dotąd tylko gospodarze. Śląsk tę prawidłowość utrzymał. Co więcej, w przeciwieństwie do Zagłębia Lubin i Cracovii nie stracił bramki.

Śląsk rozegrał całkiem udany mecz. Pierwszego gola strzelił ekspresowo, bo w drugiej minucie. Po zagraniu piętką Praszelika nie pomylił się Piasecki. Po przerwie podanie od Soboty z rzutu wolnego wykorzystał Celeban. Stoper przyjął na udo, a uderzył przy lewym słupku.

Przy stanie 0:1 Piast mógł wrócić do gry. Po główce Piotra Parzyszka futbolówka trafiła jednak w Matusa Putnockiego. A kolejną akcję skasował Mariusz Pawelec, wybijając na wślizgu sprzed linii bramkowej. W drugiej połowie z bliska przestrzelił Lipski.

W czwartek Piast rozegra mecz wyjazdowy w I rundzie el. do Ligi Europy. Rywalem będzie białoruskie Dinamo Mińsk.

Piłkarz meczu: Mateusz Praszelik